Ana SayfaPazarlamaDijital Pazarlama Stratejilerinizi Belirleyecek Google Araçları

Dijital Pazarlama Stratejilerinizi Belirleyecek Google Araçları

-

Günde yaklaşık 2 milyar kişinin aktif olarak kullandığı Google, sunduğu hizmetler ile bir arama motoru olmanın ötesine geçiyor. Site sahipleri, pazarlamacılar, ucu bir şekilde bir siteye dokunan herkes Google’ın sunduğu araçları kullanıyor. Bu yazımızda, pazarlama stratejilerinizi belirleyecek, çalışmalarınızı daha verimli hale getirecek Google araçları hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Pazarlamacılar İçin En Faydalı Google Araçları

Digital Maturity Benchmark

Veriye dayalı dijital pazarlama stratejileriniz ile, dijital olgunluğunuzu belirleyen Digital Maturity Benchmark, pazarlamadaki yol haritanızı oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Test My Site

Google’ın kullanıcı deneyimine verdiği önemi tartışmaya bile gerek yok. Çoğu site sahibi, mobil ziyaretçilerinin yarısını daha siteye girmeden kaybediyor. Google’ın hıza verdiği önemde burada devreye giriyor. Sitenizin ne kadar hızlı olduğunu öğrenebileceğiniz ve hatalarınızı düzeltmede yardımcı olacak Test My Site aracını denemeyi unutmayın.

Google Trends

Tüketici arama davranışlarını ölçmek ve rekabet gücünüzle ilgili önemli bilgiler edinmek istiyorsanız, Google Trends tam aradığınız araç. Gerçek zamanlı grafikleri ile aramalarda gerçekleşen iniş çıkışları anında görebileceksiniz. Trendleri takip etmeyi unutmayın 😉

>> En İyi SEO Araçları

Consumer Barometer

Consumer Barometer, 45’ten fazla ülkede 10 ürün kategorisinde, tüketicilerin online kaynakları değerlendirmeden satın alma aşamasında kadar uzanan yolculuğu hakkında bilgi edinmenizi sağlayacak.

Market Finder

Dijital pazarlama stratejilerinizde sizi bir adım öne taşıyacak olan Market Finder, reklam çözümlerinin yanında analiz ve ölçümlerin önemine dikkat çekiyor. Uluslararası pazarlama içindeyseniz veya girecekseniz Market Finder tam size göre.

Display Benchmarks

Görüntülü reklamlar hakkında sektör değerlendirmelerini incelemenize olanak sağlayan Display Benchmarks, ülke, sektör, reklam boyutu ve reklam biçimine göre de filtreleme yapma imkanı sunuyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Binance Smart Chain Nedir?

0
Blokzinciri ekosisteminde, yeni ağlar geliştirilmeye devam ediyor ve kullanıcılara iyi bir deneyim sunuyor. BSC, yani Binance Smart Chain ağı bunlardan biridir. Kullanıcılara, token -...