Ana SayfaSEOGoogle Search Console Nisan Ayı Verileri Hatalı!

Google Search Console Nisan Ayı Verileri Hatalı!

-

Google, veri kesintisinden kaynaklı olan bir sorun yüzünden, Search Console raporlarındaki verilen yanlış olduğunu açıkladı. 9-25 Nisan arasında yaşanan kesinti 26 Nisan itibari ile düzeltildi fakat kaybolan veriler geri getirilemedi. Site sahipleri, “performans raporu dışındaki Search Console Nisan ayı verileri hatalı” şeklinde uyarıldı.

Site sahipleri ve müşterilerin bu konuda hassas olması gerekiyor. Kaybedilen verilerin yerine 26 Nisan’da toplanan yeni veriler gösteriliyor.

Google tarafından Nisan ayı boyunca Search Console hakkında yapılan uyarılar;

  • 9-25 Nisan 2019

Arama Konsolu, 26 Nisan’da sona eren bir veri kesintisi yaşadı. Kesintiler, Performans raporu dışındaki tüm raporları etkiledi. 9-25 Nisan tarihlerindeki tüm eksik veriler, tekrar veri elde edilmeye başladığında 26 Nisan tarihindeki veriler ile değiştirildi.

  • 5 Nisan 2019

Arama dizininin iç yönetimi nedeniyle, web sitelerinizin bazı sayfaları, birkaç günlüğüne dizinimizden çıkarılmış olabilir. Sorun çözüldü. Bir işlem yapmanız gerekmiyor.

  • 3 Nisan 2019

Çoğu geliştirme raporunda, veriler daha önce bildirilenden daha fazla sayfadan toplanıyor. Bu nedenle, bu raporlardaki sorunlarda ve etkilenen öğelerde sıra dışı bir artış görebilirsiniz.

Nisan ayı için hazırladığınız müşteri raporlarına, Google tarafından oluşan bir sorun nedeniyle verilen gerçeği tamamen yansıtmadığı hakkında bir not eklemeyi unutmayın.

Google kıdemli mühendislerinden John Mueller, Google Web Yönetici Merkezinin düzenli olarak yaptığı Hangout yayınlarından birinde, eksik verilerin geçen ay yaşanan indeks sorunundan kaynaklı olduğunu söyledi.

Kaybolan veriler tekrar geri getirilemeyecek olsa da, şu son 1 ayda yaşanan tüm sorunların çözülmüş olması, içimizi rahatlatıyor. İndeks sorununun çözülmesi ile birlikte işlerin yolunda gideceğini umuyoruz.

AramaMotoru.com olarak Google ile ilgili tüm güncellemeleri blogumuz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?