Ana SayfaSEOGoogle Search Console 3 Yeni Rapor Sunacak

Google Search Console 3 Yeni Rapor Sunacak

-

Gelecek güncelleme ile Google Search Console 3 yeni rapor sunmaya başlayacak. Yapılandırılmış verilerden olan arama çubuğu ve logo için yeni geliştirme raporlarının yanında tarif, etkinlik, iş ilanı gibi diğer raporlarda mevcut rapora eklenecek.

Geliştirme raporları, bir sitede var olan bütün hata ve uyarıları kullanıcıya aktarır. Kullanıcı daha detaylı bilgi edinmek isterse sayfa başına düşen hata ve uyarılara kadar erişebilir.

Geliştirme raporu örneği;

Geliştirme raporu örneği
Kullanıcılar renklere tıklayarak ayrıntılara geçebilir. Renkli kutuların altında bulunan kutucuklara tıklandığında ise hangi sayfaların sorunlardan etkilendiğini görebilir.

>> Google Search Console Nisan Ayı Verileri Hatalı!

Yeni Ayrıştırılamaz Yapısal Veriler Raporu

“Google’ın özellik türünü tanımlamasını engelleyen yapılandırılmış veri hataları gibi ayrıştırma sorunlarını birleştiren Structured Data (Ayrılmaz Yapısal Veri) raporunu başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Amaçlanan spesifik özellik raporu yerine konuların burada toplanmasının nedeni bu rapordur.”

Kullanıcılar, Google’ın ayrıştırma hatası nedeniyle tanımlayamadığı bir yapılandırılmış veri olup olmadığını görmek için bu raporu kullanabilir.

Ayrıştırılamaz Yapısal Veriler Raporu

Raporda gösterilen tüm veriler hatalardan oluşuyor. Ayrıştırma hatalarını anlamak, bir siteye daha zengin sonuçlar için fırsat açabilir.

Ayrılmaz Yapısal Veriler raporunda yer alan bir sorunu çözerseniz, URL’yi Google’ın yapılandırılmış veri testi aracıyla çalıştırmayı unutmayın.

Bu rapor hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Google’ın yardım merkezi makalesine göz atabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

0
Site içi SEO, sayfa içeriğinin kalitesi, başlık düzeni ve iç bağlantılar gibi çeşitli faktörleri kapsar. Site dışı SEO denildiğinde ise akla ilk olarak backlinkler...