Ana SayfaSEOGoogle'a Otomatik Silme Seçeneği Geliyor

Google’a Otomatik Silme Seçeneği Geliyor

-

Gelecek güncelleme ile devreye girecek “Otomatik Silme” özelliği, kullanıcılara konum geçmişi, arama geçmişi ve web ve uygulama geçmişini silme imkanı verecek.

Bu özelliğin devreye girmesi ile birlikte kullanıcılar, Google’ın daha iyi bir kullanım tecrübesi için sakladığı kişisel verilerin ne kadar süre saklandığına da karar verecek. 3 ile 18 ara ile silinmesi ayarlanabilecek kişisel veriler, ayarlanan zamana göre otomatik silinecek.

Halihazırda YouTube, Haritalar ve Arama bölümlerinde aktif olarak kullanılan özellik, güncelleme sonrasında konum geçmişi, arama geçmişi ve web ve uygulama geçmişlerinde de kullanılabilir olacak.

LinkedIn Yeni Hizmetler Bölümünü Test Ediyor

Google'a Otomatik Silme Seçeneği Geliyor

Google’ın bu konuyla ilgili yaptığı resmi açıklama:

“Google olarak ürünlerimizin herkese yardımcı olmasını amaçlıyoruz. Konum Geçmişi veya Web ve Uygulama Etkinliği ayarlarını açık konuma getirdiğinizde, bu veriler Google ürünlerinin sizin için daha kullanışlı olmasını sağlayabiliyor. Örneğin hoşunuza gidecek bir restoran önermek veya bir önceki aramada kaldığınız yerden devam etmek gibi… Verilerinizi özel ve güvenli şekilde tutmak için çalışırken, sizlerden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda verilerinizi yönetmeniz ve silmeniz için daha kolay yöntemler sunmamız gerektiği sonucuna vardık.”

Bazı kişilerin kullanımına açılan özellik, BBC’ye göre önümüzdeki hafta tüm dünyada kullanılabilir olacak.

Hesabınız ayarlar bölümünden internet geçmişi ve yer takibini kapatabildiğinizi biliyor muydunuz?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

5 Adımda Facebook Analytics Kullanım Rehberi

Facebook Reklamları İşe Yarıyor mu?

0
Dijital pazarlama dünyasında Facebook, en popüler sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Facebook işletmelerin hedef kitleleriyle etkileşime geçmeleri için güçlü bir araç olarak...