Ana SayfaSEODistil Networks, Google Analytics İçin Ücretsiz Bot Aracı Sunuyor

Distil Networks, Google Analytics İçin Ücretsiz Bot Aracı Sunuyor

-

Google Analytics’teki verileri değerlendirmek ve kullanıcı davranışlarını analiz etmek yaptığımız pazarlama faaliyetlerinin dönüşümünü belirleyebilmek için önemlidir. Google Analytics’te takibini yaptığımız pek çok farklı metriğin verilerini botlardan arındırdıktan sonra web trafiğinizi daha iyi anlamanız muhtemeldir. Ücretsiz Bot Aracı yardımıyla gerçek trafiğinizi yorumlayabilirsiniz.

Botlar üzerinde yaptığı çalışma ve odaklanmasıyla bilinen, uzun zamandır botlar üzerine yoğunlaşan bir internet güvenlik şirketi olan Distil Networks, internet dünyasını daha iyi bir yer haline getirmek mottosuyla ön plana çıkan Are You a Human isimli şirketi satın aldı. Açıklanan bu satın alma işlemi sonrasında Distil Networks ücretsiz bir bot algılama aracı sunacak.

Distil Bot Bulma aracı, Google Analytics içinde de yer alan bir araçla aynı görevi yapmakta yani botlar hariç tutulduktan sonra gerçek trafiğinizi anlamanıza yardımcı olan Google Analytics içinde yer alan basit ve ücretsiz bir entegre araçtır. Distil Networks, Google’ın kendi bot filtresi sadece botların yaklaşık% 1’ini işliyor.

Bu site geçen sene bot saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Web trafiğini anlamaya çalışıldığında çoğunlukla verilerde sıkıntı oldu, bahsedilen botlar ticaret gerçekleştirilen siteler için daha da büyük bir anlaşma olabilir. Daha iyi performans alabilmek için yaptığınız testlerinizi mahvedebilir, sunucu kaynaklarızı tüketebilir hatta reklamlarınızı tıklatabilirler.

Bu yeni hizmetin ücretsiz olacağını düşünüyoruz çünkü bu hizmetin yaygınlaşması ile Distil Network’ün ücretli bot engelleme hizmetlerinin satışına yol açacak. Aynı zamanda şirketin daha fazla veriye ulaşmasını sağlar.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...