Ana SayfaSEODuckDuckGo Yeni Bir Rekor Kırdı

DuckDuckGo Yeni Bir Rekor Kırdı

-

Ocak ayı boyunca yapılan 1 milyardan fazla arama ile DuckDuckGo yeni bir rekor kırdı. Veriler incelendiğinde, 1 senelik kısa bir zamanda (Ocak 2018 – Ocak 2019) %78’lik bir artış yakalayan Duck, bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde aynı anda 36.4 milyon kişiye hizmet ederek bir rekorun daha altına imzasını atmıştı.

Diğer arama motorlarının yapamadığını yapan şirket, bütün arama verilerini kamuya açarak şeffaflığın savunucusu olduğunu bir kez daha ispatladı.

Şirketin Ocak ayına ait arama verilerinden bir kesit;

29 Ocak’ta kırdığı rekorda görselde görülmekte.

DuckDuckGo’ya ait arama verilerini detaylı incelemek için buradaki linke tıklayın.

Hızla büyümeye devam eden arama motoru, 2017 ile 2018 arasında ise %56’lık bir büyüme yakalamıştı. Bu sene bu oranı %78’e çıkardı.

Aralık 2018’de yaptığı çarpıcı açıklamada, Google’ın kullanıcı oturumunu kapatsa dahi aramaları izleyerek bir filtre balonu oluşturduğunu ve daha sonrasındaki sonuçları da buna göre yapılandırdığını iddia etmişti. Hemen sonrasında Google tarafından yapılan bir açıklama ile bu iddialar yalanlandı.

Bu tartışmalı olay sonrasında Google’ın Duck.com’u DuckDuckGo’ya devretmesi kullanıcılar tarafından da garipsenmedi değil 🤔

Ne olursa olsun DuckDuckGo’nun yukarı doğru bir ivme gösterdiği ortada. Bu yıl nasıl bir artış göstereceği de merak edilen konulardan biri.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada 5 Adımda Müşterileri Tanımak

Digital Marketing Qualified Lead (DMQL) nedir?

0
Dijital pazarlama nitelikli müşteri adayı, satış olarak sınıflandırılan kriterlere sahip olması muhtemel bir tüketiciyi ifade etmektedir. Bir nevi satış öncesi aşama olarak değerlendirilir. DMQL’ler...