Ana SayfaSEOYoutube Masthead Reklamlar Daha Kolay Alınabilecek

Youtube Masthead Reklamlar Daha Kolay Alınabilecek

-

Google son dönemlerde yaptığı reklam geliştirmeleri ile daha fazla konuşulmaya başlandı. Yakın zamanda mobil arama sonuçlarındaki reklam sayısının artmasını test eden Google şimdi de bünyesindeki büyük video platformu YouTube reklamlarında bir takım değişikliklere gitti. YouTube, reklamverenlerin ana sayfada en öne çıkan reklam birimi olan Youtube Masthead reklamlar için satın alınmasını kolaylaştıracak yeni yöntemler deniyor.

Google Mobil Arama Sonuçlarında 14 Reklam Test Ediyor

Youtube Masthead Reklamlar Nedir?

Youtube Masthead Reklamlar, mobil ve masaüstünde ana sayfanın en üstünde görünen bir video reklam türüdür. Youtube Masthead Reklamlar genellikle her ülke için ayrı ayrı  ve bir reklamveren tarafından günlük bazda satın alınır.

YouTube Masthead reklamlar, şimdi eklediği yeni özellik ile reklamverenlere bin gösterim başına maliyet (BGBM/CPM) esasına göre satın alma seçeneği sunuyor. Ayrıca, reklamverenler reklamı göstermek istedikleri kitleleri özelleştirebilir.

Youtube Masthead Reklamlar
Youtube Masthead Reklamlar

Google Chrome URL’leri Kaldırmayı Test Ediyor

Yeni Özelliği İle Youtube Masthead Reklamlar

Bin gösterim başına satın alınmaya başlaması sonrasında herhangi bir değişiklik olmaksızın reklam yerleşimi ve ayrılmış reklam alanı olarak satın alınmaya devam edecek. Tek bir günden yedi güne kadar değişen kampanya akışında almış olduğunuz gösterimler garanti altındadır.

YouTube, anasayfa akışındaki içeriklerin izlenme süresinin son üç yılda 10 kat arttığını belirterek Masthead Reklamlar’ın önemini vurgulamaktadır. Youtube Masthead Reklamlar aynı zamanda ortalama %92’lik bir artış ile reklam üzerinde tetikleyici bir etkiye sahiptir ve satın almada ortalama % 46 artış sağlamıştır.

“YouTube anasayfasının çekiciliği ile birlikte CPM satın alınmasının sağladığı esneklik, Masthead Reklamlar’ın potansiyel etkisinin hiç olmadığı kadar büyük olduğu anlamına geliyor.”

YouTube, şirketlerin içeriklerinin Masthead Reklamlar reklam olarak nasıl görüneceğini görebildikleri bir araç sunar.

Youtube Masthead Reklamlar
Youtube Masthead Reklamlar

Video başlangıçta ses olmadan otomatik olarak oynatılır. Görüntüleyenler videoyu tıkladığında, reklamverenin kanalındaki videoya yönlendirileceklerdir. Reklamverenler, videonun yanında görünen reklam başlığını, açıklamasını ve harekete geçirici mesaj (call to action) özelleştirebilir.

Bu reklam yerleşimi hakkında daha fazla bilgi için Google satış ekibinize başvurabilirsiniz.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...