Ana SayfaSEOSEO Uzmanlarının 1 Yıllık Kazançları Ne Kadar?

SEO Uzmanlarının 1 Yıllık Kazançları Ne Kadar?

-

SEO Uzmanlarının 1 Yıllık Kazançları Ne Kadar? sorusunun cevabını sizler için derledik. Derlediğimiz veriler Bright Local’in son yayınladığı araştırmasına dayanmaktadır. Bu kazançlar ülkelere göre değişiklik gösterebilmektedir.

SEO Uzmanlarının 1 Yıllık Kazançları

Yerel arama endüstrisi üzerine yapılan son araştırma sayesinde bir SEO uzmanının 1 yılda ortalama ne kadar kazanç elde ettiği, saatlik kazanç vb. verilere ulaşabiliyoruz.

Bu sene Bright Local tarafından 7.’si yayınlanan ve 650 uzmanın yanıtlarına dayandırılarak oluşturulan rapora katılanlar arasında, çeşitli ajanslar, yerel işletmeler, bayilikler ve freelancer diye tabir ettiğimiz herhangi bir şirket bünyesinde çalışmayan, yani serbest çalışan SEO uzmanları bulunmaktadır.

İşte çalışmadan elde edilen verilerin bir özeti.

SEO Uzmanları Ne Kadar Kazanıyor?

2018 yılında SEO uzmanları toplamda ortalama 81 bin Dolar (81.000$) kazandı. Bu da aylık neredeyse 6.750 Dolar kazanca denk geliyor.

SEO ajansları ve Freelance çalışanlar, her ay müşteri başına ortalama 1.779 Dolar kazanıyor.

SEO Uzmanlarının 1 Yıllık Kazançları Ne Kadar?
SEO Uzmanlarının 1 Yıllık Kazançları Ne Kadar?

SEO Uzmanları Haftada Kaç Saat Çalışıyor?

2017’deki verilere göre SEO uzmanları haftada ortalama 44 saat çalışıyor. Bu süre sizlere biraz fazla gelebilir ancak 2017’de SEO uzmanlarının %43’ü, 2018’de ise %46’sı 11’den fazla müşteri ile aynı anda çalıştı. Müşteri sayısı ile haftalık çalışma süresi ortalaması alındığında bu süre gayet normal görünüyor.

SEO Uzmanlarının 1 Yıllık Kazançları Ne Kadar?
SEO Uzmanlarının 1 Yıllık Kazançları Ne Kadar?

Ayrıca ajanslar ve pazarlamacılar da SEO ile ilgili görevlere her hafta ortalama 26 saat harcıyor. Bu, ortalama bir pazarlamacının zamanının %59’unu SEO ile ilgili görevlere harcadığı anlamına geliyor.

En Çok Rağbet Gören SEO Hizmetleri Nelerdir?

Müşteriler SEO uzmanlarından SEO konusunda çeşitli hizmetler alabiliyor. İşte SEO uzmanlarından en çok talep edilen bazı hizmetler;

  1. Web sitesi tasarımı
  2. On-Page SEO (Site içi SEO)
  3. SEO denetimleri ve analizi
  4. PPC
  5. Sosyal medya
  6. İtibar yönetimi
  7. Link oluşturma ve içerik erişimi
  8. İçerik oluşturma ve optimizasyon

Yapılan araştırmaya göre SEO uzmanlarının en çok sevdiği görevler ise On-Page SEO, SEO denetimi ve analizi.

Not: Analiz yurt dışı merkezli bir kuruluş tarafından gerçekleştirildiği için buradaki değerlerin tamamı ülkemizdeki değerler ile net olarak eşleşmiyor olabilir.

Kaynak : Bright Local

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...