Ana SayfaSEOEn Çok Kullanılan Çin Arama Motorları

En Çok Kullanılan Çin Arama Motorları

-

Telefonlarımızda, bilgisayarlarımızda, akıllı saatlerimizde, hayatımızın her köşesinde kullandığımız arama motorları internet dünyasını bizim için kolaylaştırmada en önemli ve etkili öğelerden bir tanesi. Çin arama motorları listemizde istediğimiz bilgiye saniyeler içerisinde ulaşmamızı sağlayan arama motorları arasında Çin’de en çok hangileri tercih ediliyor ona bakacağız.

>> En Çok Kullanılan 21 Arama Motoru

Çin’de Kullanılan Arama Motorları

Baidu

En Çok Kullanılan Çin Arama Motorları

Google’ın yasaklanmasından sonra piyasanın başına geçen arama motoru Baidu, dünyanın en kalabalık ülkesinde olmanında avantajlarını kullanıyor. Dünya genelinde paylaşılması ve dağıtılması yasak olan bir çok dosyayı Baidu üzerinden rahatlıkla bulabiliyorsunuz çünkü Çin hükümeti bu durumdan rahatsız değil. Aylık tekil kullanıcı sayısı 1.8 milyar civarında olan Baidu globalde 4. sırada ve yaklaşık %85 trafik aldığı Çin’de en çok ziyaret edilen site konumunda. Alexa verilerinde ise globalde 4. sırada.

Google China

En Çok Kullanılan Çin Arama Motorları

Dünyada en çok kullanılan arama motoru Google, yasaklanmasından önce Çin’de Baidu ile kafa kafaya yarışan arama motoruydu. Fakat Çin hükümetinin getirdiği yasak sonrasında Google yarıştan çekilmek zorunda kaldı.

Yahoo China

En Çok Kullanılan Çin Arama Motorları

Baidu gibi büyük bir kitleye hitap etmese de, Çin’de Yahoo kullanan bir kitlede mevcut.

iASK

En Çok Kullanılan Çin Arama Motorları

Çin’de en çok kullanılan portal arama motoru olan iASK, arama motoru olmanın dışında, haberlere, indirimli ürünlere, ülke genelindeki etkinliklere de yer vermekte. Trafiğinin %90’ı Çin merkezli olan arama motoru, Google’ın yasaklanması ile birliktede ülke genelinde gündeme gelmiş durumda.

Sıra İsim Ülke Similar Web Alexa World
1 BAIDU ÇİN 2  4
2 iASK ÇİN  20
3 GOOGLE CHINA ÇİN 67  114
4 YOUDAO ÇİN 91  260
5 YOUBOY ÇİN 879  13,497
6 SOUGOU ÇİN 1,801  144,398
7 ZHONGSOU ÇİN 2,121  423,598
8 YAHOO CHINA ÇİN 13,659  510,382

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...