Ana SayfaSEOEski içerikleri güçlendirecek SEO çalışmaları

Eski içerikleri güçlendirecek SEO çalışmaları

-

Web sitenizde yıllar önce yazdığınız içerik yazıları artık yeteri kadar trafik çekmiyor olabilir. Bu durum oldukça can sıkıcı ve yaygındır. SEO çalışmalarınızı yapmış olsanız da sitenizde bulunan tüm içeriklerden %100 trafik çekmeniz pek kolay değil anca eskimiş içeriklerinizi güncel SEO yöntemleriyle güncelleyerek bunu kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bazı ufak dokunuşlar var. Şimdi dilerseniz her bir güncel SEO çalışmasına tek tek yakından bakalım.

içerik üreticisi içerik yazarlığı içerik editörlüğü

İçerik linklerini güncelleyin

İçerik oluştururken, alakalı anahtar kelimelerden oluşan bir de bağlantı oluşturulur. Bu linkte genelde yazının başlığı yer alır. SEO çalışmalarında bu bağlantılar da oldukça önemlidir. İşe bu bağlantıları düzenlemekle başlayabilirsiniz. Güncel anahtar kelimeleri analiz edip linkin içerisine yedirebilirsiniz. Bu noktada anahtar kelime analizi için Google Anahtar Kelime Planlayıcısını kullanabilirsiniz.

içerik stüdyosu dijital içerik üreticisi içerik üretmek seo uyumlu

Meta başlık ve açıklamalarını güncelleyin

Meta başlık ve açıklamalar güçlü bir SEO için oldukça önemlidir. Yukarıda da bahsettiğim gibi yeni anahtar kelime çalışması yaparak içeriklerinizi güncelleyebilirsiniz. Aynı şekilde meta başlık ve açıklama yazılarınızı da bu şekilde güçlendirebilirsiniz. Güncel ve alakalı anahtar kelimelerinizi derledikten sonra bu kelimeleri meta yazılarınıza ekleyin. Bu sayede daha güncel bir SEO çalışması yapmış olursunuz. Eskimiş ve uzun zaman boyunca güncellenmemiş meta yazıların etkisi zamanla azalır, bu da içeriğinizin yeteri kadar trafik çekmesine engel olur. Sitenizde bulunan tüm eski yazılarınız için bu çalışmayı yapabilirsiniz. Aynı zamanda uzun zamandır güncellemediğiniz sayfaların meta yazılarını da aynı şekilde güncelleyebilirsiniz.

Eski ve kalitesiz içeriklere ne yapmalıyız?

meta açıklaması nedir meta açıklaması örneği wordpress meta açıklaması ekleme seo meta açıklaması site meta açıklaması nedir

İçerikteki bilgileri güncelleyin

Güncel bir SEO için en temel çalışmalardan biri de güncel bilgilerdir. Bu bilgiler kullanıcılar arasında popüler olmuş konuları içerir. Geçmişte bu tarz popüler bir konu hakkında yazı yazmış olabilirsiniz. Ancak günümüzde bu konu yeteri kadar ilgi çekmiyorsa, içerisindeki bilgileri güncellemeyi deneyebilirsiniz. Özellikle evergreen olarak adlandırdığımız içeriklerin güncel olmasına dikkat edin. Tüm evergreen yazıları sonsuza dek güncel kalamaz. Eğer değişen veya gelişen bir bilgi varsa bunu mutlaka yazınıza eklemelisiniz. Bu sayede sitenize çekeceğiniz organik trafik, güncel içerikleriniz sayesinde artacaktır.

içerik üreticisi nedir içerik pazarlama evergreen içerik nedir google eski içeriği kaldırma seo uyumlu

Görsellerinizi güncelleyin

İçeriklerinize eklediğiniz görseller SEO açısından oldukça verimlidir. Özellikle kaliteli ve uygun boyutlarda görseller kullanmanızı öneririz. Ek olarak kullanacağınız görsellere uygun anahtar kelimeleri ekleyerek daha güçlü içerikler oluşturabilirsiniz. Her görsele bir alt etiketi eklenir ve bu etiketlere alakalı ve güçlü anahtar kelimeler eklenir. Özellikle eski kalmış içeriklerinizin görsellerini bu noktada güncellemek faydalı olacaktır. Ayrıca görsellerin kendisini de güncelleyebilirsiniz. Eğer önceden kullanmış olduğunuz görsellerin kalitesi günümüze göre düşük veya zayıfsa o zaman o görselleri değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Resimlerle yapacağınız çalışma içeriklerinizi SEO alanında oldukça öne çıkaracaktır.

Bültene eski içeriklerinizi ekleyin

Bülten paylaşımlarınıza güncel içeriklerinizi paylaşmak elbette doğru bir çalışmadır. Ancak bu alana ek olarak eski içeriklerinizi de eklerseniz, çekeceğiniz trafik oranında artış olabilir. Eski içeriklerinizi tekrardan kullanıcılara sunarak daha önce ulaşamadığınız kişilerin karşısına çıkabilirsiniz.

haftalık bülten web seo güncel bülten

Eski içeriklerinizi yeniden paylaşın

Eski içeriklerinizi yeniden paylaşmayı deneyin. Yukarıda verilen maddeler yapıldıktan sonra içeriğinizi yeniden kullanıcılara paylaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızdan veya web sitenizden, eski içeriklerinizi yeniden tanıtın. Ek olarak çeşitli sitelere reklam vererek eski içeriklerinizi öne çıkarabilirsiniz. İlk olarak yapacağınız güncel anahtar kelime çalışması ile eskimiş tüm içeriklerinizi yeniymiş gibi tekrardan tüm mecralar üzerinden paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...