Ana SayfaSEOFacebook Video Reklamverenlere Premium Reklam Deneyimi Sunuyor

Facebook Video Reklamverenlere Premium Reklam Deneyimi Sunuyor

-

Facebook, Business Blog üzerinden video reklamverenlere premium reklam deneyimi sunacağını açıkladı. Premium reklam deneyimini Facebook Showcase adlı bir platform üzerinden yapmayı planlayan şirket, bu sayede orijinal ve yayıncı içeriğinin en üst seviyesine ev sahipliği yapan Facebook Watch’da Showcase aracılığıyla satın alınan reklamları da gösterebilecek. Facebook Showcase reklamları ayrıca haber bülteninde ve Facebook sayfalarında yayınlanan belirli video içeriklerinde de görülebilecek.

>> Facebook Reklamverenlere Daha Fazla Kontrol Yetkisi Verecek

Çıkarılan istatistiklere göre her ay yüz milyon insan Showcase’in kendisine uygun içeriği önüne getirdiğini söylüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen kampanyalarda Facebook Showcase’i kullanabilir ve şu özelliklerinden faydalanabilirsiniz;

  • In-Stream Reserve: Yayın içi reklamlar, videonun ortasında veya videodan önce yayınlanabilir. Bu yerleşim şekli önceden sabit bir maliyetle satın alınıp, Nielsen tarafından doğrulanan hedef kitlelere ulaştırılmaktadır.
  • In-Stream Reserve Categories: Yayın içi reklamların içerdiği tüm özellikleri kullanabilmekle birlikte, rekalmverenlerin içeriğe dayalı kategoriler üzerinden insanlara ulaşmasını sağlıyor. (Kategoriler: spor, moda/güzellik, eğlence, yemek, haberler)
  • Sponsorluklar: ABD reklamverenleri için özel sponsorlu reklam alanı ile reklamların daha fazla izlenmesine imkan sağlar.

Facebook, Showcase’in reklamverenlerin Televizyonda erişilmesi zor olan genç kitlelere rahat bir şekilde erişebileceği konusunda oldukça iddialı;

“Facebook Showcase, reklamverenlerin televizyon üzerinden ulaşmaları zorlaşan genç kitlelere ulaşmalarına yardımcı olabilir. Geçtiğimiz üç ay boyunca, ABD’de Facebook’ta reklam izleyenlerin% 43’ü TV izleyicilerinin %28’ine kıyasla 18-34 yaşları arasındaydı.”

Reklamverenlerin, TV reklam alıcılarının bildiği süreçleri kullanarak video reklam kampanyaları satın almalarını ve ölçmelerini sağlamak için tasarlanan Facebook Showcase’de reklamlar önceden sabit bir fiyattan satın alınır ve belirli bir demografiye gösterilmesi garanti edilir.

>> Facebook Clickbait İçeriklerin Erişimini Azaltacak

Şu anlık sadece ABD kullanıcılarının kullanabildiği Facebook Showcase ile daha detaylı bilgi için tanıtım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...