Ana SayfaSEMGoogle Ads Hesaplarınızı Google Yönetecek

Google Ads Hesaplarınızı Google Yönetecek

-

En çok kullanılan arama motoru Google’ın yeni güncellemesi ile beraber aksi belirtilmedikçe Google Ads hesaplarınızı Google yönetecek.

Google, Google Ads (Google Reklamlar) kullanıcılarına büyük bir değişiklikten bahseden e-postalar göndermeye başladı. (Google Ads’in ne olduğunu bilmeyenler, sizler için daha önce hazırladığımız “Google Ads Nedir?” başlıklı yazıya göz atabilirler) Gönderilen e-postaların içeriğinde ise, kullanıcıların aksini belirtmedikleri sürece Google Ads kampanyalarının Google Ads uzmanları tarafından yönetileceği bilgisi yer alıyor.

Google Ads Hesaplarınızı Google Yönetecek
Google Ads Hesaplarınızı Google Yönetecek

“Biz sizin kampanyalarınıza odaklanacağız, böylece sizde işinize odaklanabilirsiniz.” başlığı ile gönderilen e-postayı aldıktan sonra 7 iş gününden sonra artık Google Ads hesaplarınızı Google yönetecek.

Gönderilen her e-posta içerisinde bir de vazgeçme linki yer alacak ve bu linke dilediğiniz zaman tıklayarak bu servisi kapatabileceksiniz.

Google’ın Yeni Google Ads Servisini Kapatmazsanız Ne Olur?

Bu servis kullanımını kapatmadığınız takdirde Google’ın Google Ads kampanyalarınız üzerinde yaptığı değişiklikler kalıcı olacak ve herhangi bir onaya ihtiyaç olmadan kampanyalar üzerinde değişiklik gerçekleştirilebilecek.

Google’dan gelen açıklamanın bir kısmı ise şu şekilde;

“Google Ads uzmanlarımız, reklam gruplarınızı yeniden yapılandırmadan, anahtar kelimelerinizi değiştirmeye, reklam teklifinizi ayarlamadan, reklam metninizi güncellemeye kadar birçok işlem gerçekleştirebilir.”

Google, ücretsiz kampanya desteğini kullanmanın avantajlarını şöyle listeliyor;

  • 800.000’den fazla Google Ads hesabını optimize eden uzman bilgisi deneyimi
  • Reklam performansınızı arttırmak için kampanya uzmanlarının reklamlarınız üzerinde çalışması
  • Gelişmiş özelliklerin kurulumu ve aktivasyonu
  • Ve çok daha fazlası

Dikkat! Google Garanti Vermiyor

Google, bu servisi kullanmanın her zaman iyi sonuçlar vereceğini garanti etmiyor. Garanti vermediğini de şu açıklama ile ifade ediyor;

“Google, kampanyanızın performansı veya harcaması üzerindeki etki de dahil olmak üzere, bu değişikliklerin uygulanmasından kaynaklanan hiçbir sonucu garanti etmiyor”

Bu yüzden iyi karar vermekte fayda var. Reklam kampanyalarınızı Google’a emanet ederken her zaman iyi sonuçlar alamayabileceğinizi ve bu duruma göre bir plan ve/veya yedek plan oluşturmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Rich Snippets Nedir?

Rich Snippets Nedir?

0
Rich Snippets, Türkçe’de zengin sonuçlar olarak da bilinir, arama motoru sonuç sayfalarında geliştirilmiş bilgiler veya veri parçacıkları gösterir. Bu snippets’lar, kullanıcılara arama sonuçlarında daha...