Ana SayfaSEOGoogle Adsense Onaylatma Yöntemleri

Google Adsense Onaylatma Yöntemleri

-

Birçok kişi blogundan para kazanma yolunu aramaktadır. Bu yollardan en çok tercih edilen yöntem Google Adsense reklamları ile para kazanma yöntemidir.  Google Adsense çok kazançlı bir kapı gibi gözükse de Google Adsense hesabı onaylatmak bir o kadar zordur. Peki ya Google Adsense nasıl onay alır? Google Adsense onayını daha hızlı nasıl yapmalıyız? Hepsine yazının devamından ulaşabilirsiniz.

Google Adsense Nasıl Onaylatılır?

Gizlilik Politikaları: Blogunuzun basit olduğunu, gizlilik politikaları ile ilgili bir sorunun olmadığını düşünebilirsiniz. Ama size söylemeliyim ki bu yanlış bir düşünce. Google Adsense başvurunuzun hemen reddedilmesini istemiyorsanız, öncelikli olarak blogunuzda gizlilik politikasına yer vermeli ve ondan sonra başvurmalısınız.  Gizlilik Politikası olmadan başvurursanız başvurunuz çok büyük bir ihtimalle red yiyecektir.

Alan Adı Önemi: Google Adsense onayı için önemli noktalardan birisi alan adıdır. Blogger ve WordPress ile elde edilen bloglar ne kadar fazla onaylanıyor ise aynı şekilde alt alan adlarında bulunan bloglar ise bir o kadar zor onaylanıyor. Google Adsense onayı almak istiyorsanız alan adınızı bir üst seviyeye taşımalısınız. Örnek vermek gerekirse, https://aramamotoru.com üst seviye bir alan adı örneğidir. Alt alan örneği vermem gerekirse de, http://aramamotoru.blogspot.com ya da http://aramamotoru.wordpress.com diyebilirim.  Alan adı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • Hacklemek gibi kelimeler kullanmayın. 
  • Küfür, argo, şiddet ve cinsel içerikli kelimeler kullanmayın.

Tasarım: Her ne kadar Google Adsense onayı için tamamen tasarım yeterli olmasa da, Adsense onayı için tasarım da büyük bir önem taşımaktadır. Blogunuz ne kadar profesyonel ve kullanıcılar için yol gösterici olursa o kadar iyi olur.

Kaliteli İçerik: Google Adsense hesap onaylarından en önemlisi, içerik kalitesidir. Blogunuzdaki içerikler ne kadar kaliteli ise blogunuz o kadar çabuk onaylanır.  İçeriğiniz ne kadar kaliteli, detaylı ve özgün olur ise Google Adsense’ten o kadar hızlı onay alabilirsiniz.  Bununla birlikte bilinmesi gerekiyor ki içeriklerin hangi konuda olduğu kısmı da Google Adsense tarafında önem taşıyor.  Adsense tarafından onay verilmeyen içerik konuları nelerdir?

  • Alkol 
  • Uyuşturucu
  • Hack
  • Müstehcen İçerikler
  • Kumar

İçerik Miktarı: Öncelikle bilinmesi gerekiyor ki, Google Adsense onaylatmak için belirli bir miktar yok. Bu kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kimisinin 10 içeriği varken onay almış iken kimisi 500-600 içerik ile onay alamıyor. Burada önemli olan kısım içeriğin özgün ve kaliteli bir içerik olmasıdır. 

İletişim Sayfası: Google Adsense onayı için oldukça önemlidir.  Blogunuzda iletişim sayfasına mutlaka yer verin. Blogunuza gelen ziyaretçilerin, sizinle iletişime geçebilmesinin en önemli yolu iletişim sayfasıdır. Bu blogunuzda iletişim sayfası bulundurmanız büyük bir önem taşıyor.

Hakkımda Sayfası: Google Adsense onayı için önemli olan adımlardan bir diğeri ise blogunuzda “Hakkımda Sayfası” bulundurmaktır. Onay alabilmek için blogunuza “Hakkımda” kısmını eklemeyi unutmayın.

Google Kaydı: Google Adsense onayı için bir diğer yapılması gereken adım Google’a kayıt olmaktır. Çünkü Google Adsense kayıtsız bir blogu kabul etmeyecektir. Bu sebeple Google Adsense onayı almak istiyorsanız, blogunuzu Google’a kayıt edip, indekslenmesine fırsat oluşturmalısınız. 

Diğer Reklamlar: Google Adsense başvurusundan önce blogunuzdaki diğer reklamları kaldırmak size avantaj sağlayabilir. 

Google Analytics: Google Analytics kullanmak sizler için blogunuz ile ilgili tespitleri yapıp, blogunuzun daha iyi yerlere gelmesini sağlayacaktır. Bu durum da Google Adsense onay sürecini hızlandırır.

Kimlik: Google Adsense başvurularında önemli bir nokta ise kimliktir. Mutlaka gerçek kimlik bilgileriniz ile başvuru yapın.
Yaş: Google Adsense onayı için 18 yaşınızın üzerinde olmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

Dijital Pazarlamada Yükselen Trendler: 2024 ve Ötesinde Ne Bekleniyor?

0
Teknolojinin gelişimi her geçen yıl hızlanarak devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, yapay zekâdan robotlara, yazılım inovasyonlarından kuantum bilişimi birçok çarpıcı gelişme yaşandı. İş süreçlerinde, günlük...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?