Ana SayfaSEMGoogle AdWords, Bilet Satışına Daha Sıkı Kurallar Getiriyor

Google AdWords, Bilet Satışına Daha Sıkı Kurallar Getiriyor

-

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google’ın reklam ağı olan ve belli kurallara bağlı kalarak bilet satışı için reklam vermeye izin veren Google AdWords, bilet satışına daha sıkı kurallar getiriyor. Çeşitli etkinlik biletlerini Google AdWords aracılığı ile reklam verip satış sayılarını artırmak isteyen reklamverenler artık daha sıkı kurallara tabi olacaklar.

Google AdWords, Bilet Satışına Daha Sıkı Kurallar Getiriyor

Google AdWords üzerinden etkinlik bileti satacak kişiler için uygulanacak kuralların daha sıkı hale getirilmesinin sebebi ise bilet satıcılarının maliyetler ve  bilet ücretleri konusunda şeffaf olmamaları ve  “Yapılan etkinlik resmi bir etkinlik mi?” veya “Düzenlenen etkinlik bir mekanla mı bağlantılı?” gibi bilgilerin net olarak belirtilmemesinden kaynaklanıyor.

Bilet satış temsilcileri ile müşteri arasındaki şeffaflığı artırmak için gerçekleştirilen güncelleme ile bilet satışı gerçekleştirmek için verilen reklamlarda, bilet satışı yapan firma ve ilgili ücretler da dahil olmak üzere daha fazla detay yer alacak. Böylelikle kullanıcılar bilet hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak ve olası bilgi mağduriyeti durumları ortadan kalkacak.

Google tarafından onaylı bir bilet satıcısı olmak için;

  • Resmi bilet satıcısı değilseniz, resmi bilet satıcısı olduğunuzu ima etmeyin.
  • Bir bayi misiniz yoksa, etkinliği düzenleyen resmi satıcının biletlerini mi satıyorsunuz açıkça belirtin.
  • Biletler, normal bedelinin üzerinde satılabileceğini belirtin.
  • Biletlerin asıl bedelini açıkça belirtin.
  • Kullanıcı ödeme sayfasına gelmeden önce kullanıcıdan talep edilecek ödemenin ayrıntılarının detaylı bir şekilde dökümünü sağlayın.

Google bu güncelleme reklamverenlerin işini zorlaştırarak, onların sahtekarlık ve aldatıcı uygulamalar yapamamaları için caydırmaya çalışıyor. Kullanıcıların, satın alınan biletler hakkında biletin kimden alındığı ve tam olarak ne satın aldıkları gibi konularda daha fazla bilgi sahibi olması gerektiğini düşünen Google AdWords, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor.

Kaynak: https://www.searchenginejournal.com/google-adwords-stricter-rules-ticket-resellers/235837/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...