Ana SayfaSEOGoogle AMP, Reklamları Hızlandırmak İçin "Boştayken Render" Projesini Başlattı

Google AMP, Reklamları Hızlandırmak İçin “Boştayken Render” Projesini Başlattı

-

Google AMP takımı, DoubleClick AMP (Accelerated Mobile Pages) reklam etiketini kullanan yayıncılar için, Boştayken Render adlı yeni bir özelliği kullanıma sunduklarını açıkladı. Boştayken Render, tarayıcıda herhangi bir işlem yapılmıyorken, diğer sayfaların içeriği alınmamış veya oluşturulmamış ise kullanıcının scroll’u kaydırma konumundan 3 yerine 12 görünüm portu yükleyerek, reklamların uzun ömürlü ve daha performanslı olmasını sağlıyor.

AMP ekibi, özelliği test eden yayıncıların sayfa başına gösterim sayısında yüzde 13’lük bir artış ve bu özellikten yapılan tıklamalar ve görüntülenen sorgular için %0,5’lik bir artış olduğunu söylüyor.

Tarayıcı boşta kaldığında reklamlar oluşturması nedeniyle yayıncılar ve reklamverenler için performans artışları

Hızlı Getirme, AMP’nin sayfa döngüsünde kullanıcıların boş bir reklam alanıyla karşılaşma olasılığını azaltarak harika bir kullanıcı deneyimi ve daha iyi reklam performansı sağlamanın bir yoludur.

Bir reklam ağınız varsa:

Boştayken Render özelliğinin avantajlarını kullanmak istiyorsanız, GitHub sayfasındaki talimatları yerine getirebilirsiniz. ⤵

https://github.com/ampproject/amphtml/blob/master/ads/google/a4a/docs/Network-Impl-Guide.md

Bir yayıncıysanız:

Çoğu yayıncının hiç bir şey yapmasına gerek kalmadan,  Hızlı Getirme özellikli bir reklam etiketi kullanmanın avantajlarını otomatik olarak alacağını açıklayan Google AMP takımı, Geciklmeli Getirme işlemine, 3/29/2018 tarihinden sonra destek verilmeyeceğini de açıklamasına eklemiş. GitHub sayfasındaki açıklamaları inceleyerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. ⤵

https://github.com/ampproject/amphtml/issues/11834

Yeni özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken 2 şey var;

  • Remote.html’yi geçersiz kılmak
  • SafeFrame API’sı eklemek

Bu yeni özellik daha da geliştirildiğinde, reklam performanslarında hem yayıncıyı hem reklamvereni mutlu edecek artışlar göreceğimiz kesin. İlerleyen zamanlarda gelen güncellemeleri size aktarmaya devam edeceğiz.

 

Kaynak : https://www.ampproject.org/latest/blog/faster-ads-with-render-on-idle/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?