Ana SayfaSEOSEO'da Kazanmanın Kolay Adımları: Başlık ve Açıklamalar

SEO’da Kazanmanın Kolay Adımları: Başlık ve Açıklamalar

-

SEO ile uğraşan ve/veya uğraşmak isteyen kişiler birçok konuda bilgi sahibi olmalıdırlar. SEO hakkında her konuda bilgi sahibi olmaya çalışan kişiler birçok zor ve karmaşık tekniği incelemek ve öğrenmek zorundadır. Ancak SEO’da kazanmanın kolay adımları da vardır. Google’dan John Mueller Reddit’te yaptığı açıklama ile tam da bu noktaya değindi.

SEO’da Kazanmanın Kolay Adımları: Başlık ve Açıklamalar

Sitenizi bir mağaza olarak düşünürsek başlık ve açıklamalar sitenizin arama sonuçlarında görünen vitrini, ön yüzüdür. Sitenizin vitrini ne kadar ilgi çekici olursa, ne kadar vitrinleri gezen ziyaretçilere hitap ederse o kadar ziyaretçi kazanırsınız. Sadece ziyaretçi kazanmakla da kalmaz doğru orantıda sıralamalarda da yükselişe geçersiniz. Yine içeriğiniz için belirlediğiniz anahtar kelimeleri başlık ve açıklamada geçirirseniz SEO konusunda faydalı olacaktır. Bu çok basit ve bir o kadar da etkili bir yöntemdir. İşte tam bu nokta ile ilgili Google’dan John Mueller Reddit’te yaptığı açıklamada “İyi başlık ve açıklama seçimi sayesinde SEO’da kolay kazanımlar elde edebilirsiniz.” dedi.

İşte John Mueller Reddit’te yaptığı açıklamanın tamamı;

“İyi başlık ve açıklama seçimi sayesinde SEO’da kolay kazanımlar elde edebilirsiniz. Son zamanlarda bazı kar amacı gütmeyen kuruluşlar (Non-profit Organization – NPO) için bir dizi site incelemesi yaptık ve neredeyse hepsi için ortaya çıkan bir numaralı öğe, önem verdikleri şeyin sitenin ön yüzü yani arama sonuçlarında listelenen içerikler olmadığına değinildi. Peki arama motorları sitenizi hangi anahtar kelimede yükselmek istediğinizi nasıl tahmin edecek?

Başlıklarınızın ve açıklamalarınızın sayfadaki içerik ve kullanıcıların aramaları ile alakalı olduğundan emin olun. Bu gerçekten basit bir işlemdir ancak bazen temellere dönmek ferahlatıcıdır”

Açıklamayı merak edenler için Reddit forumundaki tartışma linki : https://www.reddit.com/r/SEO/comments/824608/sometimes_i_feel_that_the_on_page_seo_is_dead/

Kaynak: https://www.seroundtable.com/google-titles-descriptions-easy-25352.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...