Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Google Arama Sonuçlarına Restoranların Menü Sekmesini Ekliyor

Google şimdi yerel arama sonuçlarına daha fazla sekme seçeneği ekliyor. Sadece genel bakış ve incelemeler sekmesi değil, şimdi bir de menü sekmesini görüyoruz. Google, yerel SEO geliştirmesi daha yaparak restoranların menü sekmesini ekliyor.

Google birçok restoran için yerel arama sonuçlarına yeni bir sekme ekledi. Yeni sekme, restoranın menüsüne erişme imkanı sağlıyor. Google, restoranın menüsünden menü öğelerini seçebiliyorsa yani sitenizideki bileşenleri Google’ın anlayabileceği şekilde hazırlarsanız Google arama sonuçları sayfasında menü sekmesini gösterebilir. Sergey Alakov ilk bunu fark etti ve paylaştı. Yakın zamanda pek çok yerel restoran için aynı uygulamayı görebileceğiz. Aşağıda,  mobil arama sonuçlarında genel sekmesinin yanında menü sekmesini gösteren bazı ekran görüntüleri bulunmaktadır ve ardından bir restoran menüsünden menü sekmesine tıkladığınızda:

Google Arama Sonuçlarına Restoranların Menü Sekmesini Ekliyor

—————————–

Google, yerel panelde bir süre önce test ettikten sonra arama sonuçları sayfasında arama yapılan restoranların menü sekmelerini göstermeye başladı. Gösterilen sekmeler, bulunduğu yerel mekan türüne göre farklıdır. Örneğin, restoranlarda menü seçeneği olabilirken otellerde fiyatlar gösterilebilir.

İşletmelerin arama sonucu sayfalarında çoğu zaman “Genel Bakış” ve “İncelemeler” olmak üzere 2 sekme görüyorduk. Yakın zamanda Google, yerel bilgi panelleri için yeni bir sekme içeren yeni arayüzünü çıkarttı. Ardından bu özelliği kullanan işletmelerin bilgi panellerine gönderilen veri alanlarına üçüncü bir sekme ekleyerek eklenen bilgileri yayınlar (reviews) sekmesinde arama sonuçlarında kullanıma sunmaya başladı.

Şimdi, Google sessizce bazı restoranların bilgi panellerine Menüler için 4. sekme ekledi. Menüler ayrıca, sekme tabanlı arayüz kullanılarak sunulmaktadır. Bu bağlantıyı cep telefonunuzdan açarak bu sekmenin neye benzediğini görebilirsiniz. Henüz Türkiye’de aktif olarak kullanılmayan bu özelliğin yakın zamanda Türkiye’de de yer almasını bekliyoruz.

 

KAYNAK: http://searchengineland.com/google-adds-menu-tab-restaurants-local-panel-278542

Yorumlar

Yorum yap

Bir Cevap Yazın