Ana SayfaSEMGoogle arama sonuçlarında ve haritalarda yeni reklam alanlarını duyurdu

Google arama sonuçlarında ve haritalarda yeni reklam alanlarını duyurdu

-

Google bugün gerçekleşen Google Marketing Livestream etkinliğinde arama sonuçlarında ve haritalarda yeni reklam alanlarını duyurdu.

Google “Otomatik Öneri Reklamları” adında Google Haritalarda bulunan yeni reklam formatını kullanıma sunmaya başladı. “Otomatik Öneri Reklamları” reklamları Google Haritalar’da aranan kelimeye göre ilgili işletme konumu öneren bir reklam çeşidi. Google bu reklam çeşidiyle reklamlarda mevcut konumunuza en yakın reklam veren işletmeyi gösterecek.

Yolculuk esnasında reklam gösterilecek

Google artık bir yerden bir yere yol tarifi aldığınızda sizlere reklam gösterecek yeni bir reklam alanı oluşturdu. Yol tarifiniz açık ve hedefinize doğru ilerlerken yol tarifinin alt kısmında yol üstünde uğrayabileceğiniz reklam veren işletme alanı gözüküyor. Örnek bir hikayede akşam yemeği almak için dışarı çıktığınızda altta petrol istasyonu önerisiyle yol üstündeki benzinliğe uğramanız reklam sayesinde mümkün oluyor. Google bu durum hakkında “tamamen güvenli ve yol bilincine aykırı bir reklam alanı değil” açıklamasını da yaptı.

Bu işletmeyi de değerlendirebilirsiniz reklamı

Google Maps üzerinden yaptığınız arama sonuçlarında anahtar kelime ve işletme adıyla ilgili yaptığınız arama sonuçlarında sizlere benzer işletmelerin reklamlarını da gösterecek. Bu reklamlar ile reklam verilen işletme anında belirgin bir şekilde gösterilerek arama sonuçlarında gösteriminizi artıracak. Google işletme adı “Benzer ve açık” etiketiyle reklam olduğunu belirterek görüntüleyecek.

Yeni reklam alanlarının ne zaman yayına gireceği;

Bu yeni reklam biçimlerinin üçü de bu yılın ikinci çeyreğinde yerel reklam kampanyalarına geliyor ve tüm reklamverenlerin kullanımına sunulacak.

şeklinde açıklandı.

Arama sonuçlarında ilgili ürünler reklamı

Google açıkladığı yeni reklam alanıyla birlikte aradığınız anahtar kelimede size sunabileceği reklamları gösteriyor. Bu reklam alanı tamamen ürünlerle ilgili ve fırın ile ilgili yaptığınız aramalarda sabit arama sonuçlarında listelenen reklam gibi değil direkt ürünün görseli, fiyatı, puanlamasını görüntüleyebildiğiniz dikkat çeken bir reklam alanı.

Google her zaman arama sonuçlarında özgün ve ilgili içeriği sunmayı hedeflerken bu amaca hizmet eden işletmelerin de kolayca listelenmesi için bir çok yeni reklam alanını bu yılın ikinci çeyreğinde kullanıma sunacak. Bu özellikler reklamverenlerin müşterilere ulaşmasında müthiş yardımcı olacak çeşitlerde reklamlar.

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...