Ana SayfaSEOGoogle Arama Sonuçlarında Yeni Menü Tasarımı Test Ediyor

Google Arama Sonuçlarında Yeni Menü Tasarımı Test Ediyor

-

Her yeni gün Google’ın yaptığı yenilikleri görmeye ve ihtiyaç halinde bu yeniliklere uyum sağlamaya çalışmaya devam ediyoruz. Bu güncellemelerde bazen arama motoru optimizasyonu çalışmalarında uymamız gereken kurallarla karşılaşırken bazen de sadece kullanıcı alışkanlıklarımızı değiştirmemiz gerektiren durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu yeniliklerin son halkası Google Arama sonuçlarında yeni menü tasarımı testi oldu.

Google Arama Sonuçlarında Yeni Menü Tasarımı

Google, arama sonuçlarında yeni menü tasarımı ile görüldü, yeni menü tasarımında üst gezinme çubuğu yeni bir görünüme sahip. En üst menü,  şu anda yaptığınız aramalarda gözüken alt sekmelerin her bir arama sonucu kategorisini temsil eden simgeler eklenmesiyle görsel olarak biraz daha öne çıkıyor gibi görünüyor.

Joe Youngblood bugün bu testi gördü ve yeni Google Arama görünümü ile ilgili Twitter’da bir ekran görüntüsü yayınladı:

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, simgeler gri görünür ve imleci üzerine getirdikten sonra renkli hale gelir. Youngblood’un da belirttiği gibi, bu testte ilginç olan ise bu yeni tasarımın oturumun ortasında ortaya çıkması. Mevcut tasarım görünürken bir arama gerçekleştirdi ve bir kaç dakika sonra arama sonuçları sayfasına geri döndüğünde yeni tasarımla karşılaştı.

Burada meyana gelen değişiklik tamamen estetik. Herhangi bir yeni menü öğesi eklenmedi ve navigasyon menüsünün altındaki arama sonuçlarının aynı şekilde görüntülendiği söylenilebilir. Bu testi tekrar ettiğinde aynı görüntüye tekrar ulaşılamadığı için yeni tasarım konusunda farklı bir şey olup olmadığını kesin olarak söyleyemeyiz.

Google, her durumda insanların ihtiyaç duyduklarını daha hızlı bulmalarına yardımcı olabilecek hoş görünümlü bir değişiklik gerçekleştirmiş.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Pinterest'te Nasıl Takipçi Kazanılır?

Pinterest’te Nasıl Takipçi Kazanılır?

0
Pinterest, dijital ortamda pazarlama yapıyorsanız her yönden yararlanabileceğiniz sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pinterest’in bir yıl içerisinde edindiği aktif aylık kullanıcı sayısı,...