Ana SayfaSEMGoogle Ads Reklam Düzenleyicisi ile Tüm Hesaplarınızı Yönetebilirsiniz

Google Ads Reklam Düzenleyicisi ile Tüm Hesaplarınızı Yönetebilirsiniz

-

Google Ads isim değişikliğinden bu yana en büyük editör değişikliği gerçekleşti. Artık Google Ads Reklam Düzenleyicisi ile tüm hesaplarınızı yönetebilirsiniz. Google AdWords’ün, Google Ads ismini almasından bu yana gerçekleştirilen en büyük editör güncellemesi “Google Ads Editor Sürüm 1” resmen duyuruldu.

Google Ads Reklam Düzenleyicisi Sürüm 1

Dünyanın en büyük arama motoru Google, bir süre önce kullanıcıların reklam verebilmeleri için oluşturduğu reklam platformu Google AdWords’ün adını Google Ads olarak değiştirmişti. Bu değişim ile beraber Google Ads üzerinde bir çok küçük güncelleme ve ekleme gerçekleşti. Ancak isim değişikliğinden bu yana gerçekleşen en büyük editör güncellemesi “Google Ads Reklam Düzenleyicisi Sürüm 1” adı ile resmi olarak duyuruldu.

İşte Google Ads Reklam Düzenleyicisi Sürüm 1 ile Gelen Yenilikler

Google, Google Ads Reklam Düzenleyicisi sürüm 1 ile düzenleyiciye tam hesap yönetimi özelliği eklendi. Daha önceden, kampanya yöneticileri yalnızca bir hesap için Düzenleyici Arayüzünde değişiklik yapabiliyordu. Reklam düzenleyicisi artık tek bir pencereden sorunsuz şekilde yönetilebilir.

Örneğin, aynı anahtar kelime kümesini farklı hesaplara kolayca ekleyebilir, tüm işletme hesabınızdaki kampanya ayarlarını güncelleyebilir veya hesaplarınızda yer alan her hangi bir grup ile alakalı istatistikleri indirebilirsiniz.

Google, Editör’ün genel tasarımını ve kullanılabilirliğini, kullanıcıların görevleri daha hızlı bir şekilde yürütmelerine yardımcı olacak şekilde yeniden düzenlendi. Yani kısaca UI ve UX düzenlemeleri gerçekleştirildi. (UI veya UX’in ne olduğunu bilmiyorsanız sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz “UI Nedir?” ve “UX Nedir?” başlıklı yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Topluluk geri bildirimlerine göre (Feedback), kullanıcılar her bir ayarın Google Ads Reklam Düzenleyici’de nerede olduğunu hatırlamakta zorlanıyorlardı. Google, kullanıcı deneyimini geliştirmek için sağdan bir Düzenle paneli oluşturarak bu sorunu çözdü. Ayrıca insanların ihtiyaç duydukları şeyi daha da hızlı bulmalarına yardımcı olacak yeni bir arama işlevini de panele ekledi.

Ayrıca, aşağıdaki yeni özellikler artık Google Ads Reklam Düzenleyicisi’nde kullanıma sunuldu;

  • Kolaylaştırılmış düzenleme
  • Atlanamayan video reklamlar için tam destek
  • Özel kural güncellemeleri
  • Reklam gücü göstergesi
  • Aksiyon kampanyaları için TrueView için dönüşümleri en üst düzeye çıkarma
  • Görüntülü reklam kampanyaları için dönüşümleri en üst düzeye çıkarma
  • Uygulama kampanyaları için yeni destek
  • Akıllı Görüntüleme kampanyalarında kitle hedefleme
  • Tampon kampanyalar artık video kampanyaları
  • Mesaj uzantıları

Kaynak : Google Destek

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...