Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

DuckDuckGo Hava Durumu Tahminleri İçin Arama Sonuçlarını Geliştirdi

Son yıllarda adından bir çok kez bahsettiren DuckDuckGo, bu seferde hava durumu tahminleri için arama sonuçlarını geliştirdi.

Gelişmiş hava durumu tahminleri için DarkSky ile anlaşan şirket, güncelleme sonrasında kullanıcılarına daha ayrıntılı ve net bilgiler sağlamaya başladı. Yeni hava durumu sonuçları, Fahrenheit ve Santigrat değerleri arasından istediğinizi seçebileceğiniz, haftalık ve saatlik raporlar halinde sunuluyor.

>> DuckDuckGo Yeni Bir Rekor Kırdı

DuckDuckGo’nun eski ve yeni hava durumu tahmin sonuçları karşılaştırıldığında şöyle bire görüntü ortaya çıkıyor;

 

DuckDuckGo Hava Durumu Tahminleri İçin Arama Sonuçlarını Geliştirdi

Güvenlik konusunda devamlı çalışma halinde olan şirket, hava durumu güncellemesini açıkladıkları blog yazısında, sundukları gizlilik avantajlarının burada da geçerli olduğunu belirtti;

Başka bir deyişle, yarın yağmur yağıp yağmayacağını bilmek gibi olağan bir şey bile, telefonunuzdaki kişisel verilerin, günün veya gecenin herhangi bir saatinde bulunduğunuz yer gibi üçüncü taraflara sızdırılması riskini taşır. Bu veriler daha sonra sizi reklamlarla hedeflemek ve davranışınızı değiştirmek için kullanılabilir ve hatta yatırım analizleri için hedge fonlara aktarılabilir!

DuckDuckGo, tarayıcıdan aldığı konum bilgisini, kullanıcının arama sonuç sayfası için kullanıp, daha sonrasında kullandığı bu verileri kayıt etmeden siliyor. Bununla birlikte, IP adresinizi veya diğer kişisel bilgilerinizi de hiç bir şekilde olduğu gibi iş ortakları dahil kimseyle paylaşmayan Duck, bu konuda oldukça keskin.

DuckDuckGo ile ilgili tüm güncellemeleri AramaMotoru.com üzerinden vermeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeyi ve sağ altta bulunan bildirim ikonuna tıklamayı unutmayın.

>> DuckDuckGo, Google’dan Duck.com’u Aldı

Yorumlar

1 Yorum

2019 Nisan Ayı Özeti - Hasan Yaşar

[…] DuckDuckGo hava durumu tahminleri için arama sonuçlarını geliştirdi […]


Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.