Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Google Seyahat Arama Sonuçlarını Genişletiyor

Google, ürünleri ile ilgili gelişmeleri ve geliştirmeleri paylaştığı Google Blog‘da yakın zamanda paylaştığı yazıda seyahat arama sonuçları ile ilgili yeni gelişmeleri paylaştı. Google seyahat arama sonuçlarını geliştiriyor ve kişileri daha fazla bilgiye en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamayı hedefliyor.

Google Arama Sonuçlarının Görünümünü Yeniliyor

Google Seyahat Arama Sonuçlarını Genişletiyor

Google, özellikle yaz aylarında daha fazla yapılan tatil planlarında daha fazla veri paylaşarak daha fazla sayıda kiralık yazlık işletmenin bilgilerine yer vermek için otel arama sonuçlarını genişletiyor.

Google’ın mobil arama sonuçlarını kullanarak, kullanıcılar aşağıdaki seyahat ortaklarından tatil kampanya fırsatlarını görebilir ve rezervasyon yapabilirsiniz:

  • Expedia
  • HomeAway
  • Hotels.com
  • NextPax
  • RedAwning
  • Rentals United
  • TripAdvisor
  • VRBO
Google, Seyehat Arama Sonuçlarını Genişletiyor
Google Seyahat Arama Sonuçlarını Genişletiyor

“Otel arama deneyiminde, tatil fırsatları filtresini uygulayarak veya tatil ipucunu tıklatarak tatil kiralama özelliklerini (Tahoe Gölü’ndeki bir kulube veya Sidney’deki bir plaj evi olabilir) görüntüleyebilirsiniz.”

Arama sonuçları sayfasında yer alan fiyat ve olanaklara göre kendi tercihleriniz doğrultusunda filtreleyebilirsiniz. Tıpkı otel aramak gibi kullanıcılar da kiralık mülklerin fotoğraflarına göz atabilir ve yorumları okuyabilir.

Google Arama Sonuçlarında Yeni Özellik: Nasıl Okunur?

Bir giriş ve çıkış tarihi seçtikten sonra, kullanıcılar seyahat ortağının web sitesinde rezervasyonu tamamlamak için “rezervasyon yap” düğmesini tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Seyehat Arama Sonuçlarını Genişletiyor
Google Seyahat Arama Sonuçlarını Genişletiyor

Google seyahat arama sonuçlarını genişletiyor ama adım adım yani bu özellik şu anda yalnızca mobil cihazlarda kullanılabilir ancak yakın zamanda masaüstü arama sonuçları sayfasında yer almaya başlayacak.

 

Yorumlar

1 Yorum

2019 Nisan Ayı Özeti - Hasan Yaşar

[…] Google seyahat arama sonuçlarını genişletiyor […]


Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.