Ana SayfaSEOGoogle, arama sonuçlarındaki işletme bölümüne teklif iste butonu ekliyor

Google, arama sonuçlarındaki işletme bölümüne teklif iste butonu ekliyor

-

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, arama sonuçlarındaki işletme bölümüne teklif iste butonu ekliyor. Google, arama sonuçlarında uygun işletme listelerine otomatik olarak büyük bir “Teklif İste” düğmesini ekliyor. Özellik Twitter üzerinden, özelliği tespit eden Joy Hawkins tarafından aşağıdaki Tweet ile duyuruldu;

Google, arama sonuçlarındaki işletme bölümüne teklif iste butonu ekliyor

Her gün yüzlerce güncelleme yapan Google, arama sonuçlarında işletmeler listelendiğinde işletme adının altında yer alacak “Teklif İste” butonu oluşturdu. Arama yapan kullanıcılar bu sayede işletmeden kısa sürede arama ile alakalı teklif alabilecek.

Buton aynı zamanda işletme adı arandığında mobil aramalarda da yer alacak. Bu özellik test aşamasından çıktı ancak şimdilik sadece sınırlı işletmeler bu özelliği kullanabiliyor.

Yeni özellik herkesin kullanımına açıldığında, özellikle, Google My Business (Google Benim İşletmem) mesajlaşma özelliğini seçmiş olan işletmeler, Google My Business hesapları listelendiğinde “Bir Fiyat Teklifi İsteyin” düğmesine otomatik olarak sahip olabilecekler.

Aşağıdaki adımları izleyerek işletme girişiniz için mesajlaşmayı açabilirsiniz:

    1. Google My Business uygulamasını açın.
    2. Yönetmek istediğiniz yeri açın.
    3. Müşteriler öğesine tıklayın.
    4. Mesajlar’a tıklayın.
    5. Aç’a tıklayın.

Müşterilerden gelen mesajlar Google My Business uygulamasından görüntülenebilir ve yanıtlanabilir.

Yeni özellik sayesinde işletmeler, daha fazla müşteri adayına daha hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Ayrıca kullanıcı işletmenin sitesine hiç girmediği için Google’dan ayrılmayacak ve arama yapmaya devam edebilecek. Ancak amacınız Google My Business üzerinden trafik elde etmek ise bu özelliği kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu özelliği kullanmak Google My Business üzerinden sitenize sitenize gelen trafiği oldukça düşürecektir.

Kaynak : Search Engine Journal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

En İyi Link (URL) Kısaltma Siteleri

En iyi link (URL) kısaltma siteleri

0
Web sitenizde paylaştığını veya oluşturduğunuz tüm sayfaların, görsellerin, videoların ve blog yazılarının bir bağlantısı, yani linki vardır. Bunlar, içeriğinizi tanıtan kelimelerden oluşur. Bu sayede...