Ana SayfaSEOGoogle, arama sonuçlarından kargo takip sonuçları takip edilebilecek

Google, arama sonuçlarından kargo takip sonuçları takip edilebilecek

-

Bekarlar Günü, Black Friday, Cyber Monday, 11.11, Efsane Cuma, Muhteşem Cuma vb kampanyalar sonrası pek çok işinin gözü hala yollarda olması muhtemel. Malum bu dönemi bekleyen kişi sayısı çok olunca yüksek adetli satışlar söz konusu. Hem Türkiye’de hem de dünyada rekorların geliştirildiği 2019’da herkesin yolunu gözlediği kargolar çok fazla aranmaya ulaştı. Bu yoğun dönemin ardından Google Arama sonuçlarında kargo takip sonuçları görüntülenebileceğini bunun için ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını paylaştı.

Google Ads görüntülü reklamlar optimizasyon puanı özelliği yeni fırsatlar sunacak

Google Arama sonuçlarında kargo takip sonuçları ile bilgi sunulacak

Google, kargo takibini arama sonuçlarına entegre etmek için çalışıyor ve kullanıcıların kargo şirketlerinin sitesini ziyaret etmeden bilgi almalarına imkan sağlıyor. Kullanıcılar Google arama çubuğuna bir takip numarası girebilecek ve siparişlerinin durumunu öğrenebilecekler.

“İnsanlar sık ​​sık paketlerinin durumu hakkında bilgi bulmak için Google Arama’ya geliyor. Arayan kişilerin işlerini daha da kolaylaştırmak için, kargo şirketlerinin sayfasına gitmeden arama sonuçlarında insanlara paketlerinin durumunu Google Arama’da görebilmelerini sağlayan yeni bir kargo takip özelliği oluşturduk. ”

Google Arama sonuçlarında kargo takip sonuçları
Google Arama sonuçlarında kargo takip sonuçları

Başarılı arama yapmak için Google Arama ipuçları

Bu özellik, ilgili trafiği kargo şirketlerinin web sitelerinden uzaklaştıracak gibi gözükse de, katılımın tamamen isteğe bağlı olduğunu belirtmek önemlidir. Bu, kargo şirketlerinin Google’ın izleme bilgilerini almasına izin vermek için kaydolma zorunluluğu olduğu anlamına gelir.

Deniz taşımacılığı şirketleri, erken benimseyen programı aracılığıyla kaydolmaya davet edilir. yeni gelen bu özellik tüm ülkeler için geçerlidir, herhangi bir kargo şirketi bu özelliğin bir parçası olmak için kayıt yaptırabilir. Kaç tane kargo şirketinin katıldığını görmek ilginç olacak. Müşteriler ihtiyaç duydukları bilgileri doğrudan arama motoru sonuç sayfalarından edinebildiklerinde kargo şirketlerinden önemli miktarda trafik kaybı yaşanacaktır.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Google Güncellenmiş Tatil Reklamcılığı Kılavuzu'nu Yayınladı

Google’da sıralamanızı yükseltmek için 5 ipucu

0
Dijital pazarlama stratejilerinin vazgeçilmez bir unsuru olan arama motoru optimizasyonu (SEO), işletmelerin online görünürlüklerini artırmalarına katkı sağlamaktadır. Google'da daha üst sıralarda yer almak için...