Ana SayfaSEMGoogle Ads görüntülü reklamlar optimizasyon puanı özelliği yeni fırsatlar sunacak

Google Ads görüntülü reklamlar optimizasyon puanı özelliği yeni fırsatlar sunacak

-

Google Ads için reklamların optimizasyon puanı reklamları geliştirmek için önemli bir kılavuz niteliğinde ve şu ana kadar arama reklamlarında olan optimizasyon puanı görüntülü reklamlar için de kullanılabilir olacak. Google Ads görüntülü reklamlar optimizasyon puanı özelliği ile birlikte görüntülü reklamların daha efektif kullanılabilir olmasını sağlayacak.

Google Ads Performans Planlayıcısı Tanıtıldı

Google Ads görüntülü reklamlar optimizasyon puanı özelliği nasıl çalışır?

Google, görüntülü reklam kampanyaları içerecek şekilde Google Ads optimizasyon puanı kapsamını genişletiyor. bu gelişme ile birlikte bundan sonra Google Arama, Google Alışveriş ve Google Görüntülü Reklamlar için uygun olduğu anlamına geliyor.

Optimizasyon puanı % 0 ile % 100 birimleri arasında değişmektedir; % 100, kampanyanın tüm Google önerilerine uygun olduğunu ve başka bir optimizasyon yapılmasına gerek olmadığı anlamına gelir.

Google Ads reklam uzantıları yazı dizisi 9: Potansiyel müşteri formu uzantısı

Optimizasyon puanı, iyileştirme fırsatlarının belirlenmesine yardımcı olmak ve reklamverenlerin ilk önce ne yapılması gerektiğini bilmelerini sağlamak için önerileri öncelik sırasına koymak için tasarlanmıştır.

Google Ads görüntülü reklamlar optimizasyon puanı özelliği
Google Ads görüntülü reklamlar optimizasyon puanı görünümü

Google Ads’in optimizasyon puanı, arama ve alışveriş reklamlarında olduğu gibi görüntülü reklam kampanyalarında aynı şekilde çalışır. Aynı zamanda Google, görüntülü reklamlar için kampanyaları görüntülerken benzersiz öneriler sunmaya devam ediyor.

Google Ads görüntülü reklamlar için sunulan öneriler, akıllı görüntülü reklam kampanyaları oluşturmayı, hedef genişletmeyi kullanmayı ve hassas görüntülü reklamlar eklemeyi içerebilir.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...