Ana SayfaSEOGörsel arama motoru Pinterest, küçük işletmeler için alışveriş özelliğini duyurdu: The Pinterest...

Görsel arama motoru Pinterest, küçük işletmeler için alışveriş özelliğini duyurdu: The Pinterest Shop

-

Görsel arama motoru olma konusunda ciddiyetini sürdüren Pinterest yenilikler yapmaya devam ediyor. Herhangi bir bildirim veya mail ile size bir görsel göstermeyi başardığında gelişmiş öneri sistemi ile dakikaların bazen saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığınız Pinterest yeni ve iddialı bir özelliği ile dikkat çekti: The Pinterest Shop.

Pinterest SEO Nedir? Pinterest SEO Nasıl Yapılır?

The Pinterest Shop kullanıma sunuldu

Pinterest, küçük işletmelerden gelen ürün kalemleriyle dolu panoları olan yeni bir özelliği The Pinterest Shop’u kullanıma sundu. The Pinterest Shop şu anda ABD merkezli 17 küçük işletmenin panolarında yüzlerce pin barındırıyor. Pinterest, bu yeni özelliği Amerika Birleşik Devletleri’nde yoğun alışveriş yapılan Small Business Saturday (24- 30 Kasım) hedef larak hemen öncesinde başlattı.

The Pinterest Shop
The Pinterest Shop Sayfası

Pinterest sitesinde zaten milyonlarca ürün pinlenmiş durumda, ancak çoğu Walmart, Target ve Home Depot gibi daha büyük markalar. Pinterest, şu anda The Pinterest Shop ile küçük işletmeler için daha fazla görünürlük sağlıyor. Yeni alışveriş bölümü, Pinterest’te çalışan insanlar tarafından elle hazırlanan öğeleri barındırıyor.

The Pinterest Shop’ta ürünlerini sergilemek ve tanıtılmak üzere seçilen küçük işletmelerin tümü “benzersiz ürünler üretip satıyor, misyon odaklı, değişik ve ürün katalogları olan firmaları Pinterest’e yükledi.” Şu anda, işletmelerin The Pinterest Shop’a dahil olma isteğinde bulunmalarının bir yolu yok, yakın zamanda bu konuda gelişmeler olması bekleniyor ve gelişmeleri sizinle paylaşacağız.

Pinterest 2019’un en popüler arama trendlerini açıkladı

Öne çıkan küçük işletmelerden bazıları:

  • The Citizenry (Dallas, TX): İki üniversite arkadaşı tarafından kurulan işletme, her mevsimde zanaatkârlardan farklı işleriyle dikkat çekiyor.
  • FOUNT (Cleveland, OH): Craigslist’te buldukları İkinci Dünya Savaşı dikiş makinesiyle deri çanta yapmaya başlayan bir deri eşya dükkanı.
  • Etta Billie (San Francisco, CA): Soğuk demlenmiş nane kahvesinden greyfurt vücut losyonuna kadar cilt bakımına destek olan yenilebilir ürünler satıyor.
  • CurlMix (Chicago, IL): Kim Milyoner Olmak ister kazanan bir yarışmacı tarafından kurulmuş olan bu işletme, kıvırcık saçlı insanlara toksik olmayan ürünler sunuyor.
  • Stasher (Emeryville, CA): Bu işletme, saklayabileceğiniz, dondurabileceğiniz ve hatta pişirebileceğiniz bir Pinch Loc mühürlü yeniden kullanılabilir silikon çantalar sunar.

The Pinterest Shop’ta neler mevcut olduğunu daha fazla görmek için burayı tıklayın.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...