Ana SayfaSEOGoogle, Kasım 2019 yerel arama güncellemesini doğruladı

Google, Kasım 2019 yerel arama güncellemesini doğruladı

-

Google algoritma güncellemeleri sıklığına alıştığımız ve gelişmeler sonrası yeni stratejiler geliştirmeye başladığımız bir hal almaya başladı. Kasım 2019 algoritma güncellemesi sonrasında arama sonuçlarında ciddi değişimler yaşanırken Google açıklama yapmamıştı. Google, Kasım 2019 yerel arama güncellemesi hakkında bir açıklama yaptı.

Kasım 2019 Google algoritma güncellemesi

Kasım 2019 yerel arama güncellemesi neleri değiştirdi?

Google, yerel arama sonuçlarını etkileyen ve Kasım ayının başlarında başlayan bir bir güncellemenin olduğunu şimdi doğruladı.

Kasım 2019 yerel arama güncellemesi

Kasım 2019 Yerel Arama Güncellemesi olarak adlandırılan alanda Google yerel arama sonuçlarına sinirsel eşleme (neural matching) uygulamaya başladığınız paylaştı. Sinirsel eşleşmeyi açıklamak için Google, bu yılın başlarında süper eşanlamlılık sistemi (super-synonym system) olarak nitelendirdiği bir tweet‘i işaret ediyor.

Bu, sinirsel eşleşmenin Google’ın sorguların arkasındaki yapıyı daha iyi anlamasını ve sorgudaki anahtar kelimeler işletme adına ve açıklamasına özel olarak dahil edilmese bile bunları en alakalı yerel işletmelerle eşleştirmesini sağlar.

Google Pigeon Güncellemesi Yerel Arama Sonuçlarını Nasıl Değiştirdi?

“Sinirsel eşleşmenin kullanılması, Google’ın kavramsal olarak anlamak için işletme adındaki veya tanımındaki tam kelimelerin ötesine geçen daha iyi bir iş çıkarması ve araştırmacıların kullandığı kelimelerle ve niyetleriyle nasıl ilişkili olabileceği anlamına geliyor”

Başka bir deyişle, bazı işletme konumları şu anda bu güncellemeden önce hedeflemedikleri sorgularda gelmeye başlamış olabilir.

Google, güncellemenin yayılmasının bitmesine rağmen, şu anda görüntülendikleri gibi yerel arama sonuçlarının herhangi bir şekilde taş koyulmadığını belirtti. Düzenli web araması gibi sonuçlar da  güncellemelerle zaman içinde değişebilir.

Google, yerel arama sonuçlarının bu güncellemeden ne kadar etkileneceğini paylaşmadı ancak bunun tüm ülkeler ve diller arasında küresel bir gelişme olduğu doğrulanmış oldu..

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Google Search Rehberi: Yapay zeka ile içerik oluşturmak

Dijital pazarlama stratejisi uygularken yapay zeka kullanılır mı?

0
Yapay zeka, insan zekasını taklit eden yazılımlar olarak tanımlanabilir. Sanal asistanlar, otomatik gönderilen e-postalar, yüz tanıma programları, otomatik olarak gerçekleştirilen analizler ve daha pek...