Ana SayfaSEOGoogle Arama Sonuçlarındaki Yenilikler

Google Arama Sonuçlarındaki Yenilikler

-

Google sunduğu tüm hizmetlerde belirli dönemlerde hazırladığı güncellemeleri yayına alıyor ve kullanıcıların en doğru sonucu alması için çaba harcıyor. Uzun aralıklarla yapılan Google güncellemeleri dışında pek fazla dikkat çekmeyen nispeten daha küçük yenilikler de yapıyor. Yakın zamanda yapılan değişikliklerden son güncellemeleri aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Genişletilmiş Featured Snippets, İlgili Konular ve Daha Fazlası

Google, yaptığı son güncellemelerle birkaç önemli bileşeni genişletiyor ve ilgili içerikleri bulmak için yeni bir yol sunarak arama sonuçlarında yenilikler sunuyor. Artık featured snippet’da daha fazla içerik göreceksiniz, bilgi panellerindeki alakalı içerik önerileri ve alakalı konular döngüsünde bir marka göreceksiniz.

Featured Snippets

Featured Snippets görsel açıdan daha zengin bir arama deneyimi sunmak için daha fazla genişletildi. Alakalı aramalar için öneriler, özellikli featured snippet’ların içinde de görünebilir. Fakat genişletilmiş featured snippet’lar tüm aramalarda görünmez. Google, genişletilmiş biçimin yalnızca “seçkin” featured snippet’lar için gösterileceğini söylüyor.

Bilgi Panelleri

Bilgi Panelleri de alakalı aramalar ile birlikte genişletildi. Dolayısıyla artık, bilgi panelinde “insanlar bunu da aradı” bölümünü doğrudan keşfedebileksiniz.

Alakalı Konular

Birden fazla arama yapıldıktan sonra, arama sonuçlarının üst kısmında, alakalı konuların yepyeni bir döngüsü görüntülenebilir. Bir filmin adını aradığınızı ve daha sonra “insanlar bunu da aradı” kısmındaki önerilerden birini seçtiğinizi varsayalım. Google, daha sonra baktığınız her iki öğe ile alakalı konular serisini görüntüleyebilir. Bu güncellemelerin hepsi, insanların ilk aramalarında alakalı içerik bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış olup artık arama sonuçlarında güncel olarak bulunmaktadır.

KAYNAK: https://www.searchenginejournal.com/google-revamps-search-results-expanded-featured-snippets-related-topics/226791/

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...