Ana SayfaSEOGoogle Aramalarında Büyük Yenilik!

Google Aramalarında Büyük Yenilik!

-

Google, geçtiğimiz günlerde mobil internet,Google uygulaması (iOS), masaüstü arama ve Harita servislerinin ülke hizmetlerini kullanma şeklini güncelledi. Bu güncelleme ile birlikte ülkenin alan adı tarafından belirlenmesi yerine, kullanıcıların bulunduğu yere karşılık gelen sonuçlar sunulacak.

Google aramalarına büyük gelişme

Google aramalarınızı otomatik olarak değiştirecek!

Evelyn Kao (Ürün Yöneticisi) hazırladığı blog yazısında, Eğer Avustralya’da yaşıyorsanız otomatik olarak Avustralya için ülke hizmeti alacağınızı fakat Yeni Zelanda’ya bir seyahat gerçekleştirirseniz, sonuçlarınızın otomatik olarak Yeni Zelanda’ya geçeceğini söylüyor. Avustralya’ya döndüğünüzde ise kesinti olmadan Avustralya ülke hizmetine geri döndürüleceğiniz belirtiliyor. Yani, o anki bulunduğunuz ülkeye göre, arama motoru sonuçlarınız otomatik olarak değişecek.

Google aramalarına büyük gelişme

İsteğinize göre seçtiğiniz ülke hizmetine manuel olarak geri dönme olanağınızı da bulunuyor. Bunun yanın sıra, Ayarlar bölümündeki eski ülke URL’ler ile istediğiniz hizmete erişme olayı pasif bırakıldı. Hangi ülke hizmetinden faydalandığınızı öğrenmek istiyorsanız, arama sonuçları sayfasının en alt tarafında bulunan bilgiye bakmanız yeterli olacak.

Arama devi Google, bu yeniliğin kullanıcılara gelişmiş arama deneyimi sunacağının ve konum da dahil arama sonucunuz ile diğer bağlantılara dayanan en yararlı bilgileri sağlayacağının sözünü net bir şekilde veriyor.

Bu arama yeniliğinin SEO konusunda bir katkısı olacağını düşünüyor musunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...