Ana SayfaSEOGoogle bazı arama sonuçlarını getirememe sıkıntısı ile karşı karşıya

Google bazı arama sonuçlarını getirememe sıkıntısı ile karşı karşıya

-

Peş peşe güncellemeler gördüğümüz Google Arama pek de alışkın olmadığımız şekilde bir sıkıntı ile karşı karşıya. Google Arama sonuçları hatası her kullanıcının karşılaşmadığı ama karşılaşanların sayısının da pek az olmadığı bir durum.

Tekrar Gündeme Gelen Google Algoritma Güncellemesi: Google Maverick Güncellemesi

Google Arama sonuçları hatası detayları

Google, arama sonuçlarının bazı kişiler için tam olarak oluşturulmamasına neden olan bir hatanın kullanıcılar tarafından dillendirilmesi sonrasında bahsi geçen hatanın farkında olduğunu onayladı.

Google’a yapılan şikayetlerin de Twitter ve forumlarda konuşulan bu durama paralel olduğunu ve bu hatanın en az birkaç gündür kullanıcıları etkilediği konuşuluyor. Bununla birlikte, her kullanıcı bu sorunla karşı karşıya değil ve arama sonuçları çoğu insan için tıkır tıkır çalışmaya devam ediyor.

Diğerleri, Google Forumlarında paylaşılan bu ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz. Genel olarak karşılaşılan sorun ve paylaşılanların özeti olarak düşünebileceğiniz ve daha iyi anlamanıza yarayacak görseli aşağıda paylaşıyoruz.

Google Arama sonuçları hatası detayları
Google Arama sonuçları hatası detayları

Yukarıdaki örnekte de görüldüğü gibi, hata arama yapıldığında çok kısıtlı verinin gelmesine ve arama sonuçlarının yalnızca kısmen görüntülenmesine neden oluyor. Bu paylaşım sonrasında sorunla karşılaşan diğer kullanıcılar da aynı sorunla karşılaştığını paylaşarak konuya destek oldu.

Google algoritma takip araçları

Twitter üzerinden bu hatanın bu hatayla karşılaşan diğerlerinin de attığı bir kaç tweet ile karşılaştım. Sayının az olması bu sorunun çok fazla yaygın olmadığı anlamına gelebilir. Aynı zamanda hatayla karşılaşan kullanıcıların sorunu paylaşmak için Twitter’ı tercih etmedikleri anlamına da gelebilir.

Google’dan, Danny Lia, Search Liaison Twitter hesabıyla, 24 Temmuz 2019 çarşamba (dün) günü akşamı aşağıdaki açıklamayı yaptı:


Şimdiye kadar bu konuda Google’dan yapılan tek açıklama bu. Daha fazla bilgi paylaşılırsa biz de sizlere aktaracağız.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Sunucu hatası (5xx) çözümü

Sunucu hatası (5xx) çözümü

0
5xx sunucu hatası, bir web sunucusunun isteği işlerken karşılaştığı bir hatadır. Bu genellikle sunucu tarafından meydana gelen bir hatadır ve hata nedeniyle kullanıcıların web...