Ana SayfaSEOTekrar Gündeme Gelen Google Algoritma Güncellemesi: Google Maverick Güncellemesi

Tekrar Gündeme Gelen Google Algoritma Güncellemesi: Google Maverick Güncellemesi

-

Google algoritma güncellemeleri herkes için büyük önem arz ediyor. Google sürekli geliştirdiği arama algoritması ile ilgili değişiklikleri sürekli ve düzenli olarak yapmaya devam ediyor. Geçen hafta Google arama algoritması açısından biraz hareketli geçti, yaklaşık aralık olarak 17 Temmuz perşembe günü başlayan hareketlenmeler 19 Temmuz cumartesi günü ile birlikte tamamlandı. Google Maverick Güncellemesi adı verilen bu güncelleme oldukça fazla konuşulur oldu.

Google Haziran 2019 Çekirdek Algoritma Güncellemesi Doğrulandı

Google Maverick Güncellemesi

Geçtiğimiz hafta 3 günü kapsayan bir sürede meydana gelen değişiklikler sonrası Google arama sonuçları alev aldı. Google algoritma değişikliklerini görebileceğiniz pek çok araçtan da tespit edebileceğiniz bu değişiklik sonrası arama sonuçlarında büyük dalgalanmalar meydana geldi. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde bu güncellemenin etkisi daha fazla hissedildi. Türkiye açısından bakmak gerekirse daha yumuşak ve 2 gün ile sınırlı bir algoritma hareketi görülebiliyor.

Google Florida 2 Algoritma Güncellemesi: En Büyük Algoritma Güncellemelerinden Biri

Bu ayın başındaki ufak hareketlerin sonrasında gerçekleşen bu algoritma güncellemesine WebmasterWorld sahibi Brett Tabke Google Maverick Güncellemesi ismini verdi, Top Gun 2 Maverick filminin tanıtım sebebiyle bu ismi verdiği konuşuluyor.

Alışılagelmiş şekilde algoritma güncellemeleri sonrasında olduğu gibi büyük dalgalanmalar görüyoruz. YMYL ve site otoritesi değerlendirme değişiklikleri olduğu da bir başka öne çıkan detay.

Bu güncelleme ile ilgili henüz herhangi bir açıklama bulunmasa da forumlarda ve gruplarda yaptığımız incelemelerde biraz gizli tutulan ve hassasiyeti yüksek bir güncelleme gibi görünüyor. Google algoritma değişikliklerini takip edebileceğini araçlardan da görebileceğiniz üzere Google arama algoritmasında önemli değişiklikler söz konusu.

Google AdSense Kazançlarındaki Dalgalanmalar Algoritma Güncellemesiyle mi Alakalı?

Google Algoritma Takip Araçları

 

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...