Ana SayfaSEOGoogle Haziran 2019 Çekirdek Algoritma Güncellemesi Doğrulandı

Google Haziran 2019 Çekirdek Algoritma Güncellemesi Doğrulandı

-

Google algoritma güncellemesi aslında çok kez karşımıza çıkan terimlerden biri ve güncellemeleri sıkı takip etmek önemli. Google sürekli kendi arama algoritmasını geliştirme çabasında olduğu için algoritma güncellemeleri pek çok kez bahsi bile geçmeden gerçekleşebiliyor. Google, güncellemelerin bazıları hakkında açıklama yapıyor ve az sayıda da ön açıklama yaptığına şahit oluyoruz. Google Haziran 2019 Çekirdek algoritma güncellemesi de az sayıda karşılaştığımız önceden bilgi verilen bir güncelleme.

Google 12 Mart Algoritma Güncellemesi Doğrulandı

Google Haziran 2019 Çekirdek Algoritma Güncellemesi

Google Arama hakkında gelişmeleri paylaşıldığı Google SearchLiaison Twitter hesabında 2 Haziran 2019’da tweet ile 3 Haziran 2019 itibarı ile

“Yarın, yılda birkaç kez yaptığımız gibi geniş bir temel algoritma güncellemesi yayınlıyoruz. Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi olarak adlandırılıyor. Bu tür güncellemelerle ilgili rehberliğimiz, daha önce ele aldığımız gibi kalır. Bu konuda daha fazla bilgi için lütfen bu tweet’e bakın:”

Daha sonra 3 Haziran 2019 sabahı bu tweet’i yanıtlayarak “Merak edenler için, Haziran 2019 Çekirdek Algoritma Güncellemesi henüz yayınlanmadı. Bu işlem başladığında bu konu güncellenecektir.”

Yine bu Tweet’in akabinde yaklaşık yarım saat kadar sonra da Haziran 2019 algoritma güncellemesi başladığını haber veren Tweet ile bilgi verdi: “Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi şimdi yayında ve önümüzdeki günlerde çeşitli veri merkezlerimize yayılıyor.”

 

3 Haziran 2019 pazartesi günü Google’ın açıkladığı bu güncellemenin hemen ardından sıralamalarda önemli değişiklikler olduğu forumlarda ve gruplarda konuşuluyor. Hem ciddi trafik kaybı yaşayanlar hem de trafik kazanımı yaşayanlar durumu paylaşıyorlar. Başlangıç olarak mart ayında gerçekleşen güncelleme sonrası trafik kaybı yaşayanların bu güncelleme sonrasında eski konumlarına yaklaştığını söylemek mümkün. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

0
Instagram, günümüzde kişilerin ve kurumların en etkili sosyal iletişim araçlarından biri olarak ilk üçte yer alan bir sosyal medya platformudur. Instagram, kendinizi ürün veya...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?