Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

Google 12 Mart Algoritma Güncellemesi Doğrulandı

Google algoritma güncellemesi çok sık karşılaştığımız terimlerden bir tanesi ve sıkı takip etmemiz büyük önem taşıyor. Her ne kadar büyük algoritma güncellemeleri çok sık olmasa da değişiklikleri takip etmek önemli. Google 12 Mart algoritma güncellemesi ile birlikte yine arama motoru sonuç sayfalarında önemli değişiklikler oldu.

Google, 27 Eylül’de Algoritma Güncellemesi Olduğunu Doğruladı

Google 12 Mart Algoritma Güncellemesi

Farklı araçlardan takip edebileceğiniz Google algoritma güncelleme sinyallerinin 12 Mart 2019’da üst seviye değişim sinyali vermesinden sonra güncellemenin büyüklüğü çeşitli platformlarda tartışılmaya başlandı.

Google!ın resmi hesaplarından birinden yaptığı paylaşım: “Bu hafta yılda bir kaç kez yaptığımız gibi geniş kapsamlı bir temel algoritma güncellemesi yayınladık. Böyle geniş kapsamlı güncellemeler ile ilgili paylaştığımız güncelleme rehberi geçerliliğini koruyor. (Detayları tweet altından görebilirsiniz.)”

Google’ın önemli isimlerinden Danny Sullivan da Twitter’da güncellemeyi doğrulayan bir paylaşım yaptı.

Google Son Güncelleme ile YMYL Sitelerine Büyük Darbe İndirdi

Google 12 Mart Algoritma Güncellemesi Sonrası Neler Değişti?

Şu an geçen kısa zaman içerisinde Google bununla ilgili bir bilgi paylaşmadı. Çok kısa zaman geçtiği için herhangi bir deneyim paylaşmak da çok mümkün değil. Sadece ilk göze çarpanlardan fikir yürütmek mümkün görünüyor.

Önümüzdeki günlerde etkilenecek sitelerin veya kategorilerin etkilendiğini takip ederek sizlerle bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

Google 12 Mart Algoritma Güncellemesi İlk İzlenimleri

  • SEO çalışmalarını yaparken doğal yollar tercih etmeyen sitelerin kayıp yaşadığı görünüyor.
  • Daha önceki güncelleme sonrası etkilenen YMYL sayfaları kaybettikleri pozisyonları geri kazanmış görünüyorlar.
  • Arama sonuçlarında gelen reklam alanı, haberler ve Youtube karuselleri sonrası organik sonuçlara ulaşılıyor olması ayrıca bir tartışma konusu.

Bu güncelleme sonrasında da daha öncekilerde tecrübe ettiğimiz gibi düşüş veya yükseliş gösteren siteler olacaktır.

Yorumlar

3 Yorum

2019 Mart Ayı Özeti - Hasan Yaşar

[…] Google 12 Mart Algoritma Güncellemesi Doğrulandı […]

Turkman

Hocam,günlük 2k+ sayfa görüntülenmesi olan sitemin sayfa görüntülenmesinde 800-500 arası azalma oldu.Sebepleri ne olabilir?Ne yapmalıyım?

İsmail Emrah Demirayak

Merhaba,
Google’ın güncellemelerinden sonra arama motoru algoritmasındaki güncellemelerden sonra hızlı hareket etmemek gerekir. Güncelleme öncesi ile sonrasının trafiklerini sayfaların karşılaştırması olarak yapıp düşüş gösteren sayfaların durumunu kontrol edebilir. Tespit ettiğiniz eksiklikleri düzenleyebilirsiniz.
Buradaki veriler de geçerliliğini koruyor. https://www.aramamotoru.com/agustos-algoritma-guncellemesinin-etkilerinden-nasil-kurtulursunuz/


Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.