Ana SayfaSEOGoogle 12 Mart Algoritma Güncellemesi Doğrulandı

Google 12 Mart Algoritma Güncellemesi Doğrulandı

-

Google algoritma güncellemesi çok sık karşılaştığımız terimlerden bir tanesi ve sıkı takip etmemiz büyük önem taşıyor. Her ne kadar büyük algoritma güncellemeleri çok sık olmasa da değişiklikleri takip etmek önemli. Google 12 Mart algoritma güncellemesi ile birlikte yine arama motoru sonuç sayfalarında önemli değişiklikler oldu.

Google, 27 Eylül’de Algoritma Güncellemesi Olduğunu Doğruladı

Google 12 Mart Algoritma Güncellemesi

Farklı araçlardan takip edebileceğiniz Google algoritma güncelleme sinyallerinin 12 Mart 2019’da üst seviye değişim sinyali vermesinden sonra güncellemenin büyüklüğü çeşitli platformlarda tartışılmaya başlandı.

Google!ın resmi hesaplarından birinden yaptığı paylaşım: “Bu hafta yılda bir kaç kez yaptığımız gibi geniş kapsamlı bir temel algoritma güncellemesi yayınladık. Böyle geniş kapsamlı güncellemeler ile ilgili paylaştığımız güncelleme rehberi geçerliliğini koruyor. (Detayları tweet altından görebilirsiniz.)”

Google’ın önemli isimlerinden Danny Sullivan da Twitter’da güncellemeyi doğrulayan bir paylaşım yaptı.

Google Son Güncelleme ile YMYL Sitelerine Büyük Darbe İndirdi

Google 12 Mart Algoritma Güncellemesi Sonrası Neler Değişti?

Şu an geçen kısa zaman içerisinde Google bununla ilgili bir bilgi paylaşmadı. Çok kısa zaman geçtiği için herhangi bir deneyim paylaşmak da çok mümkün değil. Sadece ilk göze çarpanlardan fikir yürütmek mümkün görünüyor.

Önümüzdeki günlerde etkilenecek sitelerin veya kategorilerin etkilendiğini takip ederek sizlerle bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

Google 12 Mart Algoritma Güncellemesi İlk İzlenimleri

  • SEO çalışmalarını yaparken doğal yollar tercih etmeyen sitelerin kayıp yaşadığı görünüyor.
  • Daha önceki güncelleme sonrası etkilenen YMYL sayfaları kaybettikleri pozisyonları geri kazanmış görünüyorlar.
  • Arama sonuçlarında gelen reklam alanı, haberler ve Youtube karuselleri sonrası organik sonuçlara ulaşılıyor olması ayrıca bir tartışma konusu.

Bu güncelleme sonrasında da daha öncekilerde tecrübe ettiğimiz gibi düşüş veya yükseliş gösteren siteler olacaktır.

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

2 YORUMLAR

  1. Hocam,günlük 2k+ sayfa görüntülenmesi olan sitemin sayfa görüntülenmesinde 800-500 arası azalma oldu.Sebepleri ne olabilir?Ne yapmalıyım?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...