Ana SayfaSEOGoogle, 27 Eylül'de Algoritma Güncellemesi Olduğunu Doğruladı

Google, 27 Eylül’de Algoritma Güncellemesi Olduğunu Doğruladı

-

Google’ın önemli isimlerinden Danny Sullivan, geçtiğimiz hafta bir algoritma güncellemesinin gerçekleştiğini doğruladı. Google 27 Eylül algoritma güncellemesi ile birlikte arama sonuçları sayfasındaki sıralamalarda gözle görülür bir değişim söz konusu oldu.

Google, 1 Ağustos’ta Algoritma Güncellemesi Olduğunu Doğruladı

Google 27 Eylül Algoritma Güncellemesi

“Temel arama algoritmamız her zaman güncellenmeye devam ediyor. Büyük güncellemeler için her zaman yaptığımız gibi @searchliaison’da paylaşmaya devam edeceğiz. Arama algoritması ile ilgili büyük bir güncelleme yapmadık, ancak bu hafta daha küçük bir düzenlememiz var. ”

Danny Sullivan’a göre, bu Google’ın açıklama yaptığı algoritma güncellemelerine göre “daha ​​küçük” bir algoritma güncellemesi. Bununla birlikte, SEO uzmanlarının dikkate alması için yeterince büyük.

Google topluluktaki birçok kişi, gerçekleşen bu güncellemenin sonucu olarak web sitesi trafiğinde dikkate değer bir fark meydana geldiğini paylaşıyor. SEO uzmanları ve site sahipleri sitelerinin trafiklerinde önemli artışlar ve düşüşler görüyor.

En yaygın düşünce, Ağustos arama algoritması güncellemesinin gelişimini pekiştiren bir güncelleme olduğu yönünde. Bununla birlikte sitelerin ait olduğu kategoriler özelinde kategorilerdeki tüm sitelerin etkilendiği ortak bir değişikliğin olmadığı yönünde.

Twitter üzerinde gerçekleşen bilgi akışı

Google Algoritma Güncellemesi (1/2): Geçen gün büyük bir güncelleme gerektiğini söyledim. Fark ettim ki çok çabuk gelecekti. Daha önce etkilenen siteler listemi kontrol ettim. Büyük değişikliklere ve dalgalanma veya düşüşlere bazı örnekler:

Google Algoritma Güncellemesi (2/2): Ve bu benim mutlak favorim. Bunun arkasında uzun bir hikaye var ama sonunda 9/26 da arttı. SONUNDA. Burada hem Google Analytics hem de SEMrush’tan ekran görüntüleri var. Umarım bu onlar için çıta olur. Onlar bunu hak ediyorlar.Ve açıklığa kavuşturmak için, birçok kişinin bunu sorması gerektiğini biliyorum, evet, bu dalgalanmalar ve düşüşler farklı türdeki sitelerde karşımıza çıkıyor. Kesinlikle sağlık / medikal alanında bir demet görüyoruz ama aynı zamanda bu kategori dışında başkalarını görmek de mümkün. E-ticaret, kupon siteleri, oyunlar ve diğerleri.


Ayrıca, bazı sitelerin 1 Ağustos güncellemesi etkilerinin tersine döndüğünü görüyorum. Ancak diğerleri bu güncelleme sırasında daha fazla dalgalanıyor veya daha fazla düşüyor. Yani kesinlikle 1/8’den bir çeşit düz geri dönüş yok.


Gerçekten de büyük bir değişiklik. Ağustos ayındadaki güncellemeden ağır bir şekilde etkilenen sitelerimizden birinde büyük gelişmeler görüyoruz. Belki bir düzeltme?


Trafik ya da sıralamasında düşüş gören herhangi bir SEO uzmanı var mı? Haber yazıları SERPS’i öldürüyor. Neler olabileceğini anlamaya çalışıyorum.


Bu güncellemenin ilk izlenimleri – süper rekabetçi nişlerdeki siteleri en güçlü şekilde etkiliyor gibi görünüyor. Blackhat’te çok sayıda sohbet var. Büyük düşüşler gördü bazı siteler. 1 Ağustos büyük artışların tersini görüyoruz.

İzlediğimiz çoğu site, çok az değişiklik gösteriyor.

Ağustos Güncellemesi ve Sonrası

Google’ın önemli isimlerinden bir diğeri olan John Mueller’i geçtiğimiz günlerde, Ağustos’taki çekirdek algoritma güncellemesinden kurtulmak isteyenler için bazı öneriler paylaştı.

Ağustos Algoritma Güncellemesinin Etkilerinden Nasıl Kurtulursunuz?

Mueller, bu açıklamasında Google’ın site yapılan değişiklikleri işleme koymasının birkaç ay sürebileceğini paylaştı. Ağustos arama algoritması güncellemesinden bu yana iki aydan biraz az bir süre geçti. Bu açıklama, değişikliklerinin Google arama sonuçlarına yansıtılmasını bekleyenler için güven verici bir açıklama olarak düşünebiliriz. Bununla birlikte yakın zamanda Google 27 Eylül algoritma güncellemesi ile ilgili de bir açıklama gelmesi muhtemel.

KAYNAK: Search Engine Journal

İsmail Emrah Demirayak
İsmail Emrah Demirayak
İmza İnternet Teknolojileri dijital pazarlama uzmanı İsmail Emrah Demirayak ben. SEO, SEM, sosyal medya ve dijital pazarlama konularında yazılar yazıyorum.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...