Ana SayfaSEOGoogle Chrome'a Yeni Arama Motoru Seçeneği Geliyor

Google Chrome’a Yeni Arama Motoru Seçeneği Geliyor

-

Google kendi tarayıcısı olan Chrome’a 73. versiyonu ile birlikte yeni bir arama motoru seçeneği daha geliyor. Güvenlik ve gizlilik konusunda devamlı kendinden bahsettiren DuckDuckGo, yeni güncelleme ile Chrome’a arama motoru seçeneği olarak eklendi.

DuckDuckGo, 2008 gibi yeni bir tarihte kurulmuş olmasına rağmen geçtiğimiz aylarda günlük ortalama 36.4 milyon arama barajını aşarak kendi rekorunu kırmıştı. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için “DuckDuckGo Yeni Bir Rekor Kırdı” haberimizi okuyabilirsiniz.

Chrome 1 Değil 2 Yeni Arama Motoru Seçeneği İle Geliyor

Chrome 73‘ün piyasaya sürülmesiyle birlikte Birleşik Krallık, Kanada, ABD ve Yunanistan gibi ülkelerin bulunduğu 60’dan fazla ülkede aktif olan yeni arama motoru seçeneği DuckDuckGo henüz Türkiye’de aktif değil. Yeni sürüm ile birlikte gelen arama motoru sadece DuckDuckGo değil. Fransa’ya özel seçenek olarak gelen Qwant‘da yeni arama motoru seçenekleri arasında.

Google Chrome'a DuckDuckGo Seçeneği Geliyor

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan DuckDuckGo kurucusu Gabe Weinberg, Google’ın kullanıcılarına özel güvenli bir arama motoru seçeneği sunmayı kabul etmesinden oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

Google yaptığı değişikler hakkında çok fazla bilgi vermeyi sevmese de bu yeni güncelleme GitHub’da kullanıcıya açık durumda. GitHub’da yer alan bir notta, Google son zamanlarda toplanan verilerin incelenerek, yeni kullanım oranlarına göre yeni arama motoru seçeneklerini aktif ettiğini kabul ediyor. Arama motoru seçenekleri arasında bir çok ülkede Yahoo ve Bing de yer alıyor.

Arama motorlarının pazar payının yaklaşık yüzde 90‘ına sahip olan Google’ı aralarındaki büyük farka rağmen Microsoft’un arama motoru olan Bing 2. sıradan takip ediyor.

Konuyla ilgili diğer gelişmeleri buradan duyurmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...