Ana SayfaSEOSimilarWeb Nedir?

SimilarWeb Nedir?

-

İnternet sitenizin arama motorlarında daha da ön plana çıkmasında ve arama trafiğinde size yardımcı olacak SimilarWeb Nedir?

ilk olarak 2009 yılında SimilarWeb Ltd Or Offer tarafından kurulmuş bir bilgi teknolojileri şirketidir. Londra merkezinde kurumuştur. Web sitelerin durumunu analiz etmeye yardımcı olan seo aracı SimilarWeb, arama trafiği nedir, hangi kelime ve kelime kaynaklarından ziyaretçi gelmesi hakkında araştırma yapmaya yarar. Opera, Chrome ve Firefox gibi popüler tarayıcılarda da eklenti hizmeti sunarak internet üzerinde gezdiğiniz ve açtığınız her sayfaya benzer özellikteki siteleri karşınıza çıkarır.

En İyi SEO Araçları

SimilarWeb Nedir?

Bir web sitesi oluşturduğumuzda veya var olan sitenin yüksek ziyaretçi gelmesini sağlayacak anahtar kelime analizi yaparken, belirli araçlara ihtiyaç duyuyoruz burada da SimilarWeb devreye giriyor. Hem ayrıntılı istatistik bilgisi sunan (aylık trafik sayısı, trafik kaynakları, ülke bazlı girişler vb.) hem de anahtar kelime analizi yapılan popüler bir site. SimilarWeb ile web siteniz ile ilgili bir çok istatistik bilgisini inceliyor ve gelen trafiğin en çok hangi anahtar kelime olduğunu size belirtiyor, siz de bu anahtar kelime üzerine yoğunlaşıyor.

SimilarWeb Nasıl Kullanılır?

Öncelikle SimilarWeb adresine giriş yaparak karşımıza gelen ekrandan varsa üyeliğimize giriş yapıyoruz, yoksa kayıt oluyoruz ya da demo sürümünü kullanarak SimilarWeb’i deniyoruz. Üyelik veya demo işlemlerinin ardından “Enter any website to get started” kutucuğuna internet sitenizin URL’sini yazarak, “Search” butonuyla biraz bekleme sonucunda detaylı istatistik raporunuzu karşınıza getiriyor. Burada en çok trafik alan anahtar kelimeyi görebilirsiniz, bu sayede rakiplerinizin de trafik aldığı anahtar kelimeleri farklı yollarla analiz edebilirsiniz. Ücretsiz sürümde kullanıcıya çok fazla imkan vermese de 5 adet anahtar kelime kullanma fırsatı sunuluyor. Daha fazlası için ücretli üyelik gerekiyor olsa da giriş seviyesi analizler için ücretsiz üyelikler yeterli olacaktır.

Firefox, Opera ve Chrome gibi bir çok popüler tarayıcıya eklenti desteği de sunan SimilarWeb internette gezdiğiniz sayfalara ilişkin benzer siteleri karşınıza çıkarıyor bunun yanı sıra gezinti çubuğuna bir ikpn ikonu olarak yerleşiyor. Aynı zamanda yan çubuk olarak da yan tarafta benzer siteleri sunmaya devam ediyor. Yeni internet siteleri keşfetmek konusunda da yardımı dokunan SimilarWeb, benzer sitelerin gerçekten ilişkili olup olmadığı konusunda sizden yardım istiyor.

Genel olarak bir internet sitesinin yükselmesi adına yardımcı olacak SimilarWeb, seo için kullanmaya değer bir araç.

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...