Ana SayfaSEOGoogle: Birçok Algoritma Güncellemesi Önceki Güncellemelerle Alakalı

Google: Birçok Algoritma Güncellemesi Önceki Güncellemelerle Alakalı

-

Google’dan John Mueller, Neural Matching algoritma güncellemesi hakkında konuştu. Mueller algoritma güncellemeleri hakkında “Birçok algoritma güncellemesi önceki güncellemelerle alakalı” dedi.

Google 12 Mart tarihinde son zamanların en büyük algoritma güncelleştirmesini gerçekleştirmiş ve bu algoritma güncellemesine “Neural Matching” adını vermişti. Google Neural Matching algoritma güncellemesi hakkında daha ayrıntılı bilgi için, sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz “Google Neural Matching Nedir? Neural Matching Algoritması Hakkında Bilmeniz Gerekenler” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yine John Mueller’in kim olduğunu bilmeyenler okuyucularımız sizler için daha önceden hazırlamış olduğumuz “John Mueller Kimdir?” başlıklı yazımızı okuyabilirler.

Birçok Algoritma Güncellemesi Önceki Güncellemelerle Alakalı

John Mueller’in gerçekleştirdiği son Webmaster Hangout toplantısında, Mueller’e son zamanlarda Mart ayında gerçekleştirilen Neural Matching algoritma güncellemesinin, daha önceki güncellemelerin etkisinin yumuşatıp yumuşatmadığı soruldu.

Geçen yıl gerçekleştirilen algoritma güncellemelerinin ardından sıralamalarda düşüş gösteren birçok site, bu ay gerçekleştirilen Neural Matching algoritma güncellemesinden sonra olumlu değişiklikler gösterdi. Yani son güncellemenin “kazananlarının” büyük çoğunluğu önceki güncellemenin “kaybedenleri”. Peki Mart ayında gerçekleştirilen çekirdek algoritma güncellemesi bir geriye dönüş mü?

İşte John Mueller’e Sorulan Soru

“12 Mart’ta gerçekleşen çekirdek algoritma güncellemesiyle, önceki güncellemeler sırasında büyük düşüş gösteren sitelerde olumlu hareketler tespit edildi. Yeni güncelleme ile Ağustos ayında yapılan güncelleme için bir yumuşama mı oldu?”

Mueller’in Soruyu Soran Takipçisine Cevabı İse Şu Şekilde

“Google’ın gerçekleştirdiği birçok algoritma güncellemesi önceki güncellemelerle alakalı değişiklikler barındırır. Özel olarak Ağustos 2018’de gerçekleşen güncelleme üzerinde bir değişiklik gerçekleştirilmiş olmasa da, bir etki yaratmış olabilir.

Google, arama sonuçlarını iyileştirmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Ancak bazen algoritma değişiklikleri sırasında istenmeyen dengesizlikler ortaya çıkabilir. Google, bu dengesizlikleri gidermek için bir sonraki güncelleme sırasında gerekli düzeltmeleri gerçekleştirir.”

Mueller’in gerçekleştirdiği Hangout toplantısının tamamını aşağıda yer alan videodan izleyebilir, konu ile alakalı bölüm için ise 20. dakikaya atlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...