Ana SayfaSEOÇeşitli Kategorilerde En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri

Çeşitli Kategorilerde En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri

-

WordPress için binlerce ücretsiz ve ücretli eklenti bulunuyor. Çeşitli kategorilerde en çok kullanılan WordPress eklentileri sizler için derledik.

Dünyadaki web sitelerinin %30’a yakını WordPress içerik yönetim sistemi (CMS) kullanıyor. WordPress için ise yüzlerce geliştirici tarafından 55 binden fazla eklenti sayesinde WordPress kullanıcıları birçok işlemi tek bir satır kod yazmadan yapabiliyor. Ancak 55 binden fazla eklenti demek, aynı kategoride bile onlarca, hatta yüzlerce farklı eklenti olabileceği anlamına geliyor. Tam da bu noktada sizler için bir çok farklı faktöre göre belirlenmiş en çok kullanılan WordPress eklentileri listesi hazırladık.

Listede yer alan eklentiler tarafımızdan çeşitli taleplere cevap verdiği için tercih edilmiş eklentilerdir. Yani bu eklentilerin elbette ki muadilleri mevcut. Sizler de bizim belirttiğimiz kategorilerde ve/veya diğer kategorilerde kullandığınız eklentileri yazının sonunda yer alan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

İşte Çeşitli Kategorilerde En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri

  • SEO : Bir çok WordPress kullanıcısı All in One SEO eklentisi veya Yoast SEO eklentisini kullanırken, bizim önerimiz Rank Math SEO eklentisini kullanmanız olacak. Eklenti ilk çıktığı andan itibaren pazarlama stratejisi olarak özellikle Yoast SEO eklentisi ile karşılaştırmalar yayınladı ve üstünlüğünü herkese kanıtladı. Özellikle Rich Snippet desteği ve sadece Rich Snippet’a ayar yapabilmek için oluşturulmuş bir ayar bölümü bulunuyor. Eklentinin içinde ayrıca 40’dan fazla SEO faktörünü inceleyen puanlama sistemi bulunuyor. Rank Math SEO hakkında daha ayrıntılı bilgi için, sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz “Rank Math SEO Kurulumu ve Ayarları” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
  • Güvenlik : Site güvenliği kategorisinde önerdiğimiz eklenti ise Wordfence. Eklenti aktif olarak 3 milyondan fazla site tarafından kullanılıyor.
  • Ön Bellekleme (Cache) : WordPress Cache eklentileri arasında bir çok yabancı kaynak tarafından da önerilen eklenti W3 Total Cache. Eklenti 1 milyondan fazla site tarafından aktif olarak kullanılıyor.
  • Görsel Optimizasyon : Özellikle son zamanlarda en çok aranan, sitede bulunan görselleri otomatik olarak webp’ye çevirme özelliğini de içinde barındıran ShortPixel eklentisi, görsel optimizasyon eklentileri arasında özellikleri bakımından açık ara önde.
  • Hız Optimizasyonu : Sadece birkaç tıklama ile sitenizi oldukça hızlandıra bileceğiniz Autoptimize eklentisi favori hız optimizasyon eklentilerinden biri.
  • Kullanıcı Bildirimleri : Bir çok rakibi bulunsa da işini en iyi şekilde yapan, en düzgün çalışan ve en çok tercih edilen kullanıcı bildirimi eklentisi OneSignal. Eklenti içerisinde herhangi bir satın alma yapmadan aynı anda 30 bin kişiye kadar bildirim gönderebilirsiniz.
  • Lazy Load (Geç Yükleme) : Sayfada kullanıcıya gösterilmeyen içeriklerin daha sonra yüklenmesini sağlayan Lazy Load için seçtiğimiz eklenti a3 Lazy Load. Eklentinin kullanımı oldukça basit ve oldukça etkili.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

0
SEO uyumlu içerik, web site ve içeriklerinizin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, SEO uyumlu içerik yazımı konusunda...