Ana SayfaSEOGoogle Chrome, Adblock çalışmalarını geliştiriyor

Google Chrome, Adblock çalışmalarını geliştiriyor

-

Google Chrome Adblock güncellemesi ile gündeme geldi. Özellikle video içerisindeki reklamları hedef alan güncelleme sonrası neler olacak?

Google Chrome Adblock güncellemesi neler getirecek?

Google Chrome’un yerleşik reklam engelleyicisi artık videolardan önce ve video sırasında yayınlanan “sinir bozucu” ve “rahatsız edici” reklamları engelleyecek.

Google, Chrome’daki reklamları Better Ads koalisyonunun özellikle rahatsız edici olarak gördüğü şeye göre engelliyor. Bugün, koalisyonun Global Better Ads standartları, videolarda gösterilen reklamlar için yeni bir standartlar kümesi içerecek şekilde güncellendi.

Dünya çapında 45.000 tüketiciden toplanan bilgilerle yapılan araştırmaya dayanarak, aşağıdaki üç reklam deneyiminin 8 dakikadan daha kısa video içeriğinde odak bozucu olduğu belirlendi:

  • Video öncesi reklamlar (Pre-roll ads): Videodan önce görünen uzun, atlanamayan reklamlar veya 31 saniyeden uzun reklam grupları.
  • Video içindeki reklamlar (Mid-roll ads): Bir videonun ortasında görünen herhangi bir süredeki reklamlar.
  • Resim veya metin reklamları (Image or text ads): Oynatılan bir videonun üstünde görünen ve video oynatıcı penceresinin üçte birinde olan (veya video içeriğinin% 20’sinden fazlasını kapsayan) reklamlar.

Bu yeni standartlar yalnızca 8 dakikadan kısa videolar için geçerli. Bu, 8 dakikadan daha uzun videoların videodan önce gösterilen veya videonun içinde gösterilen reklamlarla kaçabileceği anlamına geliyor.

Better Ads koalisyonu, web sitesi sahiplerinin önümüzdeki dört ay içinde yukarıda listelenen reklamları site ziyaretçilerine göstermeyi durdurmalarını öneriyor.

5 Ağustos 2020’den itibaren, Google Chrome tarayıcısı, bu reklamları tekrar tekrar gösteren herhangi bir ülkedeki sitelerde tüm reklamların gösterilmesini durdurmak için yerleşik reklam engellemesini genişletecektir.

Google, bu durumun YouTube reklamları için de geçerli olacağını da paylaştı:

“YouTube.com’un, video içeriğine sahip diğer web siteleri gibi standartlara uygunluk açısından inceleneceğini unutmayın. Önceki Better Ads standartlarına benzer şekilde, bu standardın bir sonucu olarak ürün planlarımızı YouTube da dahil olmak üzere reklam platformlarımızda güncelleyecek ve araştırmayı ileride ürün geliştirmeye yardımcı olacak bir araç olarak kullanacağız.” .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...