Ana SayfaSEOGoogle, E-postaları Daha Etkin Hale Getirmek İçin AMP'yi Gmail'e Getiriyor

Google, E-postaları Daha Etkin Hale Getirmek İçin AMP’yi Gmail’e Getiriyor

-

Google, e-postaları daha etkin hale getirmek için AMP’yi Gmail’e getiriyor.E-postaları daha çekici ve interaktif hale getirmek isteyen Google, Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) teknolojisini Gmail’e getirdiğini açıkladı.Başlangıçta gereksiz dağınıklığı ortadan kaldırarak web sitelerini hızlandırmak için tasarlanan teknoloji, bu seferde yeni Gmail Developer Preview uygulamasını güçlendirecek.

Gmail, AMP ile Geliştirilecek

Gmail Ürün Yöneticisi Aakesh Sahney konuşmasında: “Bugün, AMP’nin gücünü görüyoruz. Geliştiricilere e-postaları daha interaktif ve etkileşimli yapmanın yolunu sunuyoruz” dedi. AMP ile birlikte E-postalarınız dinamik, güncel ve  daha kolay işlem yapılabilir olacak.

Bu yeni yöntem, bir bağlantıyı tıklamaya veya başka bir web sitesini ziyaret etmeye gerek kalmadan, pratik olarak e-postanın düzeninde doğrudan basit eylemler yapmayı mümkün kılacak.

Peki bu nasıl olacak? ⤵

Google, E-postaları Daha Etkin Hale Getirmek İçin AMP'yi Gmail'e Getiriyor

Google, AMP’yi 2015’te piyasaya sürdükten sonra teknolojisini geliştirmeye ve sonunda daha hafif ve daha hızlı hale getirmek için reklam türlerini entegre etmeye devam etti. Artık şirket e-posta içinde aynı şeyi yapmak istiyor gibi görünüyor.

Yeni gelecek olan bu güncelleme ile birlikte, Gmail içerisinde siteler arası geçiş yapmadan, işlem yapabileceğiz. Böylece hızlı ve daha kullanışlı bir Gmail’e sahip olacağız.

Kullanıcı odaklı güncellemeler yapmaya devam eden Google, AMP’yi duyurduğundan beri (2015), AMP kullanan kullanıcılarına, öncelik veriyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Google: Başlıkların %87'sini Kullanıyoruz

Google: Başlıkların %87’sini Kullanıyoruz

0
Google’a başlık değişiminin arama motorunda nasıl etki bırakacağı ve bu etkilere nasıl adapte olacağımız konusunda aylarca sorular soran gazeteciler öğrenmek istediklerini elde etmeyi başarmış...