Ana SayfaSEMGoogle AdWords Express'e Kaçırılan Çağrılar İçin Bildirim Özelliği Geldi

Google AdWords Express’e Kaçırılan Çağrılar İçin Bildirim Özelliği Geldi

-

Gerçekleştirilen yeni güncelleme ile Google AdWords Express’e kaçırılan çağrılar için bildirim özelliği geldi. Google AdWords Express’e eklenen yeni özellik sayesinde kaçırılan müşteri çağrıları için reklam verene gönderilecek bildirim  sayesinde başka müşteri görüşmelerinin kaçırılmamasının sağlanması hedefleniyor.

Google AdWords Express’e Kaçırılan Çağrılar İçin Bildirim Özelliği Geldi

Google’a göre, AdWords Express reklamlarından gelen her 5 çağrıdan 1’inde cevap alınamıyor. Yayınlanan güncelleme sayesinde AdWords Express artık kaçırılan her müşteri çağrısı için reklam vereni müşteriyi geri aramaya davet eden bir bildirim atacak.

Google AdWords Express'e Kaçırılan Çağrılar İçin Bildirim Özelliği Geldi

Cevapsız müşteri çağrıları hakkında bildirim alabilmek için öncelikle AdWords Express mobil uygulamasını indirmeniz gerekli. Uygulamayı yükledikten sonra bildirim ayarlarına girdikten sonra uygulama yönlendirmelerini takip ederek kaçırılan müşteri çağrıları için bildirimleri etkinleştirebilirsiniz.

Bu güncelleme ile Google AdWords Express’e müşteri aramalarının alaka düzeyini artırmak için tasarlanmış yeni bir özellik de eklendi. Ayrıca AdWords Express atılan her bildirimden sonra reklam verenlerin çağrının alaka düzeyi hakkında geri bildirim vermesi istenecek. Alınan geri bildirimler sayesinde AdWords Express, doğru müşterileri daha iyi hedefleyebilecek  ve reklamlar, reklam ile alakalı kişilere gösterilecek. Bahsedilen özellikler iOS ve Android cihazlar için geliştirilen AdWords Express’in mobil versiyonun en son sürümünde yer almaktadır.

Google AdWords Express'e Kaçırılan Çağrılar İçin Bildirim Özelliği Geldi

Kaynak: https://www.searchenginejournal.com/google-adwords-express-now-push-notifications-missed-calls/236187/

Google AdWords Express Nedir?

Google AdWords Express, AdWords ile uğraşmayan kişilerin kolaylıkla reklam verebilmesi amacıyla tasarlanmış bir hizmettir. “Sadece 15 dakikada reklam verebilirsin!” mottosu ile vadettiği kısa sürede ve minimum düzeyde uğraşarak reklam verme hizmetini başarı ile yerine getiriyor. Google AdWords Express ile reklam vermek için gerekenler ise çok basit, arama kategorisi, başlık, şirket bilgileri ve bütçenizi sisteme girerek reklamınızı hazırlayabilirsiniz. Reklamınız uygun aramalarda ve Google Places’te yerini alacak.

Google AdWords Express hakkında ilk duyurulduğu 2011 yılında yayınlanan tanıtım videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

Site Hızı: Dijital Dönüşümün Anahtarı Nedir?

0
Site hızı, bir web sitesinin içeriğini kullanıcının görüntüleyebilmesi için ifade edilen  yüklenme süresidir. Kullanıcının bir web sitesinde tarayıcılara girmeye başladığı andan itibaren site tamamen...