Ana SayfaSEOGoogle Googlebot’u Chrome İle Birlikte Güncelleyecek

Google Googlebot’u Chrome İle Birlikte Güncelleyecek

-

Google Googlebot’u Chrome ile birlikte güncelleyecek, bu da her yeni Chrome sürümü çıktığında yeni bir Googlebot ile karşılaşacağımız anlamına geliyor.

Daha önce Chrome 41’i temel alan bir web oluşturma servisi kullanan Googlebot, Chrome 74 ile birlikte çok büyük bir gelişme gösterdi.

Googlebot’un Arama için sayfalar oluştururken en son Chromium görüntü oluşturma motorunu kullandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Googlebot, ileriye giderek en yeni web platformu özelliklerine destek sağlamak için oluşturma motorunu devamlı olarak güncelleyecek.

Googlebot, Chrome’un eski sürümleriyle uyumlu web sayfalarını indekslemesini sağlamak için bilerek geride bırakılıyordu. Fakat bu tutum, Chrome 41 tarafından desteklenmeyen modern web sitelerine kötü yansımaya başladı.

Martin Splitt yaptığı açıklamada, Chrome 74’e yapılan yükseltmenin, Googlebot’un şu anda 1000’den fazla yeni özelliği desteklediği anlamına geldiğini belirtti. (Bu muhteşem bir haber 🎉)

>> AngularJS Tek Sayfa Uygulamaları Googlebot İçin Nasıl Optimize Edilir?

Googlebot Tarafından Desteklenen Yeni Özellikler

  • ES6 ve daha yeni JavaScript özellikleri
  • Layz Loading için IntersectionObserver
  • Web Bileşenleri v1 API’leri

Google’ın bir aydan daha kısa bir süre önce Googlebot’un yükseltilmiş bir sürümünü test etmekte olduğunu bilmenizde fayda var;

DeepCrawl’da, Google’ın üzerinde çalıştığından bahsettiği için güncellenmiş WRS’sini (Chrome 41’den daha yüksek bir sürüm kullanarak) kullanabilmek için testler yapıyoruz.

Test Google tarafından onaylandı, ancak Chrome’un ne zaman güncelleneceğini belirtmedi.

Splitt, güncellenmiş Googlebot’a bazı sınırlamalar getirildiğini ekliyor:

Googlebot’a aktarım yapıp yapmadığınızı veya çoklu dolgu kullanıp kullanmadığınızı özellikle kontrol etmeli ve bunun hala gerekli olup olmadığını değerlendirmelisiniz. Bazı sınırlamaları hala tutuyoruz. Bu yüzden JavaScript ile ilgili sorunlar ve JavaScript SEO’daki video serileri için sorun gidericimizi kontrol etmeyi unutmayın..

AramaMotoru.com olarak Google ile ilgili tüm güncellemeleri blogumuz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

0
Instagram, günümüzde kişilerin ve kurumların en etkili sosyal iletişim araçlarından biri olarak ilk üçte yer alan bir sosyal medya platformudur. Instagram, kendinizi ürün veya...
Viral Pazarlama Nedir?

Viral Pazarlama Nedir?