Ana SayfaSEOGoogle, görsel arama sonuçlarından web site ziyaretini kolaylaştırıyor

Google, görsel arama sonuçlarından web site ziyaretini kolaylaştırıyor

-

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, görsel arama sonuçlarından web site ziyaretini kolaylaştırıyor. Her geçen gün algoritmalarını ve kullanıcı deneyimini geliştiren Google, daha önce de görsel arama sonuçlarından, sonucun alındığı web sayfasına ziyareti bir önceki versiyona göre kolaylaştırmıştı. Ancak şimdi bu durum daha da basitleşiyor.

Google, görsel arama sonuçlarından web site ziyaretini kolaylaştırıyor

Google yeni sistemi tamamen görsel arama yapan kullanıcıların, görselin bulunduğu web sitesini ziyaret etmesini kolaylaştırmak üzere kuruyor.

Tıpkı Instagram hikayelerinde olduğu gibi kaydırma mantığına dayanan bu yeni sistem sayesinde görsele tıklayan kullanıcılar isterlerse sayfayı yukarı kaydırıp direkt ilgili web sayfasına ulaşabilecek.

Görsel aramalar üzerinden web sitelerinin trafiğini arttırmayı amaçlayan Google, bu sistemde yer almak isteyen web sitelerinden bazı değişiklikler talep ediyor. Web sitelerinin bu güncellemeden yararlanabilmesi için AMP HTML’de kodlanmış olması gerekiyor.

Bunun nedeni ise kullanıcıların sayfayı yukarı kaydırdıkları sırada gözükecek olan ön izlemenin AMP temelli olmasından kaynaklanıyor.

Google, görsel arama sonuçlarından web site ziyaretini kolaylaştırıyor

Özelliğe “Swipe to Visit” adı verilirken, özellik ilk kez 2019 yılının başında gerçekleştirilen Google I/O etkinliğinde duyurulmuştu. Google, Swipe to Visit tarafından sunulan hızın ve kolaylığın, kullanıcıların bir web sitesini ziyaret etme ihtimalinin daha yüksek olduğunu belirtiyor.

Siteniz zaten halihazırda AMP alt yapısına sahip ise Swipe to Visit özelliğinden yararlanmak için başka herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

Google Görseller’deki AMP’den gelen trafik verileri ise, çok yakın zamanda Google Search Console’da görünmeye başlayacak.

Kaynak : Google Resmi Blog

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO): Ziyaretçileri Müşteriye Dönüştürme Teknikleri

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO): Ziyaretçileri Müşteriye Dönüştürme

0
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO), web sitesinin veya dijital varlıkların  ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmek için kullanılan bir stratejidir. Web siteleri ve dijital varlıklar, bir işletmenin çevrimiçi varlığının...