Ana SayfaSEOGoogle Haberler Yenileniyor

Google Haberler Yenileniyor

-

Google, düzenlediği I/O 2018 etkinliğinde Google Haberler’in yenilendiğini duyurdu. Yenilenmiş olan Google Haberler, Google ait tüm haber ürünlerini aynı çatıda toplayacak.

Google Haberler yeniliyor söylentileri konuşulmaya devam ederken ismini vermek istemeyen bir yayın yöneticisi yenilenme hakkında şöyle bir açıklama yaptı:

“Bu yenilenme, Google’daki haberler ile etkileşime girebileceğiniz tüm yolların birleşimi.  Haberleri bulabileceğiniz birçok Google hizmeti var ve şirketin yaptığı şey bunları tek bir markanın altında toplamak.”

Google Haberler Yenileniyor

Google Haberler Yenileniyor
Google I/O 2018

Kullanıcılar sevdiği kaynakları rahatça takip edebilmesi için kolay kullanıma sahip bir arayüz oluşturulmuş. Buna ek olarak, takip ettikleri site ve dergilerin aboneliklerini satın alabilmeleri içinde bir bölüm daha mevcut.

Google Haberler, Google Gazetelik ve YouTube’un haberler kısmını bünyesinde toplayacak. Makalelerin Google üzerinde hızlıca açılabilmeleri için AMP teknolojisinin kullanılacağı da söylentiler arasında.

İlgili Haber : Google, AMP Olmayan Sayfaları Hızlandırmak İçin Geliştirme Yapıyor

Google Haberler’in yenilenmesi sonucunda, Google Gazetelik kısmınında kapanması beklenenler arasında yer alıyor. Google Haberler’in yeni bir uygulamaya sahip olması, mobil ve masaüstü versiyonlarının yenilenecek olması kullanıcıları sevindirmiş durumda.

AMP’nin Google haberlerde kullanılacak olması, Website kullanıcılarının kendilerini bir uygulamada hissetmelerini sağlayacak olup, Google Haberler’e de yeni bir soluk getireceğinin de izlenimleri akıllara getiriyor.

Digital Content Next’in CEO’su ve yayıncı destekçisi Jason Kint, Google Haberler’in yenilenmesi hakkında şunları diyor:

“Her halükarda Google artık haber markalarını koruyan ve tüketicilere olumlu yansıyan bir haber sunumunu tekrar düşünebilir. Bunların yanı sıra bu sunum bir gelir kaynağı haline de gelirse, yayıncılar tarafından kucaklanacaktır.”

Kaynak : İndir.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

SEO stratejileri ne sıklıkla güncellenmelidir?

0
Bu yazıda SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) stratejileri ve bu stratejiler hangi sıklıkta güncellenmeli hakkında bilgilere yer almaktadır. SEO İçin Arama İpuçları SEO stratejilerine geçmeden önce...