Ana SayfaSosyal MedyaFacebook Canlı Yayın Aynı Anda Birden Çok Sayfada Yayınlanabilecek

Facebook Canlı Yayın Aynı Anda Birden Çok Sayfada Yayınlanabilecek

-

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Yeni güncelleme ile Facebook’ta başlatılan canlı yayınlar birden fazla sayfada yayınlanabilecek. Yani artık sayfa yöneticileri tarafından başlatılan Facebook canlı yayın aynı anda birden çok sayfada yayınlanabilecek.

Facebook Canlı Yayın Aynı Anda Birden Çok Sayfada Yayınlanabilecek

Facebook yayınlayacağı son güncelleme ile canlı yayın özelliğinin kullanımını arttıracak özellikler getiriyor. Yeni gelecek güncelleme ile sayfa yöneticileri artık birden fazla sayfada aynı anda canlı yayın yapabilecek. Canlı yayını birden fazla sayfada yayınlayan sayfa yöneticileri bu sayede aynı anda daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşabilecek.

Yayıncılar yayınladıkları videoları sayfalar arası çapraz yönlendirme sayesinde birden fazla sayfada kullanabilecek. Bu özellik web tabanlı yayıncı araçlarını ve Live API’yi kullanan sayfalarda kullanılabilir. Sayfa yöneticileri özelliği aktif hale getirmek için, ayarlar menüsündeki “Çapraz Yayınlama” bölümünü ziyaret ederek sayfalar arası çapraz bağlantı ilişkilerini yapılandırabilir.

Facebook Canlı Yayın Geri Sarma Özelliği

Facebook yayınlayacağı yeni güncelleme ile Facebook canlı yayınlarını aynı anda birden fazla sayfada yayınlama özelliğinin yanı sıra canlı yayınlara eklenecek yeni bir özellik üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Üzerinde çalışılan yeni özellik ise, canlı yayınları geriye sarıp tekrar izleyebilme özelliği. Üzerinde çalışılan yeni özellik sayesinde kullanıcılar başını kaçırdıkları canlı yayınları, canlı yayın esnasında geri alıp baştan izleyebilecek. Bu özellik şimdilik test edilme aşamasında ve yine şimdilik çok sınırlı sayıda sayfada görüntülenebiliyor.

Bu 2 özelliğin de çok yakın zaman da tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir duruma gelmesi bekleniyor.

Kaynak: Search Engine Journal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Mailing Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

0
E-posta pazarlaması dijital pazarlamada önemli bir yere sahiptir. Maili okuyan müşterilerin dikkatini cezbetmek ve yolladığınız e-postaların okunmasını zevkli ve kolay bir hale getirmek istiyorsanız,...