Ana SayfaSosyal MedyaFacebook Messenger Artık HD Video ve 360 Derece Fotoğrafları Destekliyor

Facebook Messenger Artık HD Video ve 360 Derece Fotoğrafları Destekliyor

-

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook‘un popüler mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger artık HD video ve 360 derece fotoğrafları destekliyor. Kullanıcılar artık birbirlerine yüksek çözünürlüğe sahip videolar veya 360 derece çekilmiş fotoğraflar gönderebilecekler.

Facebook Messenger Artık HD Video ve 360 Derece Fotoğrafları Destekliyor

Uygulama marketlerinin her birinde 1 milyardan fazla kez indirilmiş olan, Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook’un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger için yeni bir güncelleme yayınlandı. Yayınlanan güncelleme ile Facebook Messenger kullanıcıları birbirlerine yüksek çözünürlük videolar ve 360 derece fotoğraflar gönderebilecek.

Daha önce yapılan güncellemeler ile 720p videoları, yani yüksek çözünürlüklü veya başka bir değişle HD videoları destekleyen Facebook Messenger için HD kelimesi çokta yabancı değil. Ancak gelişen teknoloji ile bugün üretilen neredeyse tüm telefonlar 4K video çekebilir hale geldi. İşte tamda bu sebepten dolayı Facebook Messenger bir güncelleme yayınlayarak daha önce 720p olan video kalite sınırını kullanıcıların birbirlerine daha kaliteli videolar gönderebilmeleri için yükseltti.

Kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri HD videoların sağ alt köşesinde, Facebook’taki yüksek çözünürlük videolardan tanıdığımız sağ alt köşede bulunan “HD” işareti yer alacak. Kullanıcıların veri kullanımını korumak amacı ile mesajı alan tarafa videoyu HD veya SD izleme imkanı sunacak.

360 Derecelik Fotoğraf Desteği

Yeni güncelleme ile 360 derecelik fotoğraf gönderebilme desteği veren Facebook Messenger, henüz uygulama üzerinden 360 derecelik fotoğraflar çekmeye izin vermiyor. Normal fotoğraflar için Facebook Messenger uygulaması içerisindeki fotoğraf çekme kısmını kullanabilirken, 360 derecelik fotoğraflar için şimdilik ek yazılımlarla çektiğiniz fotoğraflar ile yetinmelisiniz.

360 derecelik fotoğrafı alan kişi fotoğrafın farklı yerlerini görmek için tıpkı Facebook’ta olduğu gibi isterse telefonu sağa, sola, yukarı veya aşağıya oynatarak, isterse de parmağını ekranda gezdirerek 360 derecelik fotoğrafın her alanını görebilir.

Facebook Messenger uygulamasında yapılan yeni güncelleme hem iOS hem de Android için kullanılabilir durumda.

Kaynak : www.searchenginejournal.com/facebook-messenger-now-supports-hd-video-360-degree-photos/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

Dijital Reklam Modelleri Nedir?

0
Günümüz Dijital Dünyasında, reklam ve pazarlama stratejileri hızla değişmektedir. Bu değişimde en önemli rol oynayan şeylerden biri de farklı dijital reklam modellerinin olmasıdır.  Interstitial Reklamlar Interstitial...
SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?