Ana SayfaSEOGoogle Haritalar, Çatışma Olan Bölgeler Hakkında Bizi Uyarıyor

Google Haritalar, Çatışma Olan Bölgeler Hakkında Bizi Uyarıyor

-

Google Haritalar, o an baktığınız konumun yakın çevresinde, bir olay veya çatışma varsa, sizi bu konuda uyaracak. Google Haritalar, çatışma olan bölgedeki insanları ve o bölgeye gelecek insanları korumak ve uyarmak için getirdiği bu özelliği kullanıcılarına sundu. Gelen yeni güncelleme, dün San Bruno’daki YouTube merkez ofisine yapılan silahlı saldırı sonucunda gün yüzüne çıktı.

Google Haritalar indir – Android

Google Haritalar indir – iOS

YouTube’un San Bruno’daki merkez ofisinde çıkan silahlı saldırı sonucunda, Google Haritalar üzerinden, ofisi aratan kişiler, “Sun Bruno’da çatışma var” yazısıyla karşılaştı.

Aynı konuma şuan baktığınızda böyle bir uyarı almayacaksınız, çünkü silahlı saldırı, saldırganın kendisini öldürmesiyle birlikte dün gece sonlandı.

Fakat, silahlı saldırı devam ederken, Google Haritalardan ofise bakan bir kullanıcı, ekran görüntüsü alabilmiş;

google-olay-ve-catisma-guncellemesi

Uyarı yazsının hemen altında ise, en son ne zaman güncellendiği ile alakalı bilgi yer alıyor. Kullanıcılar bu bilgi sayesinde, olayın güncel olup olmadığını anlayabilecekler.

Dün San Bruno’da Ne Oldu?

Olayı hiç duymadıysanız veya aşina değilseniz, olayı kısaca özet geçelim.

YouTube’da uzun bir süredir viral içerik üreten kadın bir YouTuber, YouTube’un, kanalını kısıtladığını, videolarını sildiğini, para kazanma sistemini kapattığı gerekçesiyle, YouTube’un  San Bruno’daki merkez ofisine silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda 3 kişiyi yaralayıp, daha sonrasında intihar etti.

Dünkü olay ile ilgili daha fazla bilgi için;

YouTube’un merkez ofisine silahlı saldırı düzenlendi

youtube-silahlı-saldiri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Öne Çıkanlar

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

Sitenizin mobil hızını artırmanın yolları neler?

0
Google 2010 yılında, site hızının masaüstü arama motoru sıralama algoritmalarına etki eden bir faktör olacağını duyurmuştu. Hızlı yüklenen sitelerin diğer web sitelerine göre SEO...