Ana SayfaSEMYouTube TrueView Reklamları Nedir?

YouTube TrueView Reklamları Nedir?

-

En çok ziyaret edilen video paylaşım sitesi YouTube‘un ziyaretçilerinin ortalama sitede durma süresi 20 dakika gibi muhteşem bir süre. Kullanıcıların bu kadar çok zaman geçirdiği süre, reklam gösterimi ve kullanıcılar ile etkileşim anlamında en iyi sitelerden birisi olduğu kesin. TrueView Reklamları sayesinde bu siteye bir nevi bağımlı olduğunu düşündüğümüz kullanıcılara her video öncesinde, ortasında veya sonunda reklamlar gösterebiliyoruz.

YouTube TrueView Reklamları Nerede Çıkar?

YouTube TrueView reklamları izlediğimiz videoların öncesinde, ortasında veya sonunda çıkar ilk 5 saniyesini mecburi izlemek zorunda bırakılan reklam türüdür. İnternet’e televizyona reklam vermiş gibi reklam vermenize olanak sağlar. Televizyondan artı yönleri ise çok fazladır en önemlisi daha düşük bütçe ile müşteri potansiyelinize uygun kişilere reklam gösterimi sağlanır. Böylelikle reklam dönüş oranınız büyük oranda değişim gösterecektir.

YouTube TrueView Reklamları Artıları Nelerdir?

YouTube, Google tarafından satın alındığı zaman büyük bir gelişim göstererek atağa kalkmıştı yeni algoritmalar ve Google’nin big data dediğimiz büyük kullanıcı verilerini kullanmaya başlamıştı. Bunun sayesinde YouTube reklamlar daha etkili sonuçlar vermeye başlarken Google, YouTube sayesinde kullanıcılar hakkında daha çok ve doğru bilgi almaya başladı. YouTube TrueView reklamlarının artılarını sıralar isek şöyle bir liste karşımıza çıkacaktır.

  • Daha düşük bütçe ile doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Kullanıcıların “Reklamı Geç” seçeneğine tıklaması halinde gideriniz olmaz.
  • Hedef kitlenizi detaylandırabilir sadece ürününüze ihtiyacı olan kişilere reklamınızı izletebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bu detay sizin için çok faydalı olabilir. Eğer verdiğiniz video reklam 30 saniyeden kısa ise tamamını izlemesi olasılığı yüksek olduğu için ödeme oranlarını artabilir daha uzun reklam videosunda “reklamı geç” seçeneği olacağı için ödemelerinizde düşüş gözlemleyebilirsiniz.

Reklam olarak göstereceğiniz videonun kalitesine dikkat etmelisiniz bu reklamlar televizyonlarda çıkan reklamlar kadar kaliteli olmalı ki etkili olsun. Olabildiğince sade bir arka plan kullanarak ses tonu akılda kalıcı kişiler ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Reklam uzunluğu değiş içeriğinin önemi olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Reklamın yayınlanma süresi sizin için çok önemli reklamınız ne kadar uzun süre yayınlanır ise akılda kalıcı olma olasılığınız artacaktır. Eğer reklam bütçeniz oldukça düşük ise bu reklam biçiminin alternatiflerine göz atmanız gerekmektedir.

Can YİĞİTEROL
Can YİĞİTEROL
1999 Yılında Çorum'da doğdum. İnternet teknolojileri alanında kendimi okuma yazmayı öğrendiğim zamandan bu yana geliştiriyorum. Uzmanlık alanı olarak SEO ve Dünya'nın en büyük içerik yönetim sistemi olan Wordpress üzerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum. 7 yıldır kişisel blog sayfamda düşüncelerimi paylaşıyorum. Arama motoru optimizasyonunun bir sihir olduğuna inanıyorum ve bu beyinde sihire fazlasıyla yer var...

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

2024'te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

2024’te E-Ticaret İçin Instagram Hikaye Fikirleri

0
E-ticaret firmaları Instagram'ı, ürünlerini ve hizmetlerini sergilediği popüler bir araç olarak kullanmaya başladı. Bu platform, e-ticaret yapan küçük/büyük bütün işletmeler için yeni bir çağ...