Sonuçları görmek ve/veya aramayı sonlandırmak için "esc" tuşuna basın.

YouTube TrueView Reklamları Nedir?

En çok ziyaret edilen video paylaşım sitesi YouTube‘un ziyaretçilerinin ortalama sitede durma süresi 20 dakika gibi muhteşem bir süre. Kullanıcıların bu kadar çok zaman geçirdiği süre, reklam gösterimi ve kullanıcılar ile etkileşim anlamında en iyi sitelerden birisi olduğu kesin. TrueView Reklamları sayesinde bu siteye bir nevi bağımlı olduğunu düşündüğümüz kullanıcılara her video öncesinde, ortasında veya sonunda reklamlar gösterebiliyoruz.

YouTube TrueView Reklamları Nerede Çıkar?

YouTube TrueView reklamları izlediğimiz videoların öncesinde, ortasında veya sonunda çıkar ilk 5 saniyesini mecburi izlemek zorunda bırakılan reklam türüdür. İnternet’e televizyona reklam vermiş gibi reklam vermenize olanak sağlar. Televizyondan artı yönleri ise çok fazladır en önemlisi daha düşük bütçe ile müşteri potansiyelinize uygun kişilere reklam gösterimi sağlanır. Böylelikle reklam dönüş oranınız büyük oranda değişim gösterecektir.

YouTube TrueView Reklamları Artıları Nelerdir?

YouTube, Google tarafından satın alındığı zaman büyük bir gelişim göstererek atağa kalkmıştı yeni algoritmalar ve Google’nin big data dediğimiz büyük kullanıcı verilerini kullanmaya başlamıştı. Bunun sayesinde YouTube reklamlar daha etkili sonuçlar vermeye başlarken Google, YouTube sayesinde kullanıcılar hakkında daha çok ve doğru bilgi almaya başladı. YouTube TrueView reklamlarının artılarını sıralar isek şöyle bir liste karşımıza çıkacaktır.

  • Daha düşük bütçe ile doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Kullanıcıların “Reklamı Geç” seçeneğine tıklaması halinde gideriniz olmaz.
  • Hedef kitlenizi detaylandırabilir sadece ürününüze ihtiyacı olan kişilere reklamınızı izletebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bu detay sizin için çok faydalı olabilir. Eğer verdiğiniz video reklam 30 saniyeden kısa ise tamamını izlemesi olasılığı yüksek olduğu için ödeme oranlarını artabilir daha uzun reklam videosunda “reklamı geç” seçeneği olacağı için ödemelerinizde düşüş gözlemleyebilirsiniz.

Reklam olarak göstereceğiniz videonun kalitesine dikkat etmelisiniz bu reklamlar televizyonlarda çıkan reklamlar kadar kaliteli olmalı ki etkili olsun. Olabildiğince sade bir arka plan kullanarak ses tonu akılda kalıcı kişiler ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Reklam uzunluğu değiş içeriğinin önemi olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Reklamın yayınlanma süresi sizin için çok önemli reklamınız ne kadar uzun süre yayınlanır ise akılda kalıcı olma olasılığınız artacaktır. Eğer reklam bütçeniz oldukça düşük ise bu reklam biçiminin alternatiflerine göz atmanız gerekmektedir.

Yorumlar

2 Yorum

Mustafa yavuz

Çok güzel bir bilgilendirme böyle bilgiler hoşuma gitti


Yorum yap

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.