Ana SayfaSEOGoogle, AMP Olmayan Sayfaları Hızlandırmak İçin Geliştirme Yapıyor

Google, AMP Olmayan Sayfaları Hızlandırmak İçin Geliştirme Yapıyor

-

Accelerated Mobile Pages (AMP) projesine çok önem veren Google, AMP olmayan sayfaları hızlandırmak için geliştirme yapıyor. Google, AMP projesini geliştirirken öğrendiklerini, AMP olmayan içeriklerin anında yüklenmesini sağlayacak yeni web standartları geliştirmek için kullanıyor.

Google, AMP Olmayan Sayfaları Hızlandırmak İçin Geliştirme Yapıyor

Google, AMP projesine oldukça önem veriyor. Gün geçtikçe AMP projesini daha da geliştiren Google, sadece bununla kalmayıp AMP projesini geliştirirken elde ettiği bilgileri web standartlarını geliştirmekte kullanıyor.

Google’ın Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) projesinden yapılan bir duyuruya göre, ekip yeni bir web standardı üzerinde çalışıyor ve bu standardı gelecekte kullanıma hazır hale getirmeyi planladıkları belirtiliyor.

Google AMP Projesi, Teknoloji Direktörü Malte Ubl’in açıklamaları ise şöyle;

“AMP’den öğrendiklerimize dayanarak, şimdi bir sonraki adımı atmaya ve AMP teknolojisi kullanmayan içeriklerin daha hızlı yüklenmesi sağlamaya çalışıyoruz.”

Google yakın gelecekte web standartlarındaki gelişmeler haricinde, AMP’ye güçlü alanlarda yatırım yapmaya devan ediyor. Birkaç örnek vermek gerekirse;

  • AMP Hikayeler ile hikaye anlatımı ile ilgili deneyimler
  • Dinamik E-postalar
  • AMP’de JavaScript Kullanımı
  • E-ticaret
  • Platformlar ve içerikler arasında Google arama entegrasyonu

Ubl, gelecekte web standartları sayesinde AMP olmayan içeriğe nasıl AMP özelliklerini gömülü hale getirebileceklerini açıklayarak şöyle devam etti;

“Çoklu görevlendirme (Multitasking) yolu ile iframe performanslarını arttırma konusunda kendimize güveniyoruz. Bir çok özelliği yeni web standartları ile AMP olmayan içeriklerde kullanılabilir hale getireceğiz.

Yeni web standartları Google Aramada yerini almadan önce kapsamlı testlerden geçirilecek. Web standartları testler sonucunda eğer kullanıcılar için olumlu sonuçlar alırsa uygulamaya konulacak. Ayrıca bu web standartlarının kullanıma sunulma süreci standartlaştırma ve tarayıcıların gelişimine de bağlı. Bu yüzden üzerinde çalışılan web standartlarının ne zaman kullanıma sunulacağını tahmin etmek güç.”

Kaynak: https://www.searchenginejournal.com/google-developing-web-standards-instant-loading-non-amp-content/241907/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

Arama Niyeti Nedir ve Uygun İçerik Nasıl Oluşturulur?

0
Arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara yaptıkları aramalarla ilgili en uygun sonuçları sunmaktır. Arama niyeti veya kullanıcı arama niyeti, arama yapan kullanıcıların gerçek niyetlerini ifade...