Ana SayfaPazarlamaGoogle Haritalar firmaların hizmet süresini göstermeye başlıyor

Google Haritalar firmaların hizmet süresini göstermeye başlıyor

-

Google geçtiğimiz zamanlarda “hizmet süresi etiketi” özelliği Google My Business (Google Benim İşletmem) içerisinde görüntüleyerek işletmelerin kullanımına sundu.

RustyBrick işletmesinin örneğinde olduğu gibi Google arama sonuçlarında işletmenin ne kadar süredir hizmet verdiğini gösteren bir etiket bulunuyor. Google bunu geçtiğimiz zamanda lansmanda duyurdu.

Google Benim İşletmemde kaç yıldır faaliyette olduğu gösterilecek

İşletmede hizmet süresi etiketi nasıl gösterilir?

Google, Google Benim İşletmem profilinizde işletmenin hizmet süresini göstermeniz gerektiğini söyledi. Bunu da Google, Google My Business hesabınıza giriş yaparak menüde bulunan “bilgi” seçeneğine tıklamalısınız. Bilgi seçeneğinde açılan sayfada “açılış tarihi ekle” ye tıklayarak hızlıca işlemi yapabilirsiniz.

Google My Business özellikle kolay yönetimi ile birlikte işletmelerin daha fazla müşteri çekmesi için önemli bir platform. Yeni gelen etiketlerle birlikte kullanıcılara daha fazla güven vererek rakiplerinizin önüne geçebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Yeni gelen etiketin dışında Google’ın işletmenizi daha iyi tanıtmanızı sağlayabileceği bir çok etiket bulunuyor: İşletme hakkında etiketler, Erişilebilirlik etiketleri, Sunulan olanaklar, kitle, yemek seçenekleri, sağlık ve güvenlik, öne çıkanlar, sunulanlar, planlama ve hizmet seçenekleri gibi bir çok hizmet etiketleri mevcut. Bu işletme etiketleri kategorilerine ait bir çok iç etiket mevcut, bunların kullanılmasında da dikkatli olmalısınız: Eğer sunmadığınız bir hizmetin etiketini kullanırsanız bu müşteri deneyimi açısından işletmenizi kötü etkileyebilir.

Google My Business hesabım neden askıya alındı?

Google bu özelliği geçtiğimiz yıl Eylül 2020 yılında test etmeye başladı. Testlerin ardından bunu Kasım 2020 tarihinde daha geniş kitlelerin kullanması için yayına alırken Şubat 2021 tarihinde bunu bir özellik olarak duyurarak tüm kullanıcıların kullanımına sundu.

Hizmet süresi etiketi neden kullanılmalı?

Eğer uzun yıllar boyunca hizmet veren bir işletmeye sahipseniz, bu etiketi kullanmanız uzun süre faaliyette olduğunuzu göstermenizi sağlayarak arama yapan kullanıcılara daha fazla güven vermenizi sağlayabilir. Bununla birlikte işletmeniz uzun süre boyunca hizmet veriyorsa açık tarih eklemek arama yapanları listelediğiniz işletme hesabına tıklamaya ve potansiyel olarak bir ziyaretçi çekmenize yardımcı olabilir ve finalde satışla sonuçlanabilir.

Google My Business Yardımı sayfası üzerinde duyuru yapan Google ekibi;

” “Açılış tarihi” özelliği tüm işletmeler tarafından kullanılabilirken, uygun hizmet işletmeleri Arama’da “Faaliyet Yılları” etiketini bulabilir. “

Emirkan Damar
Emirkan Damar
SEO alanında yazılar yazan Emirkan, iki yılı aşkın İmza İnternet Teknolojileri ekibinde yer alıyor. 20 Yaşındayım, Nişantaşı Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiyim, okuluma ek olarak İmza İnternet Teknolojilerinde Dijital Pazarlama alanında çalışmalar yapıyorum. Kişisel bloğumda da kendi deneyimlerimi ve dijital gelişmeler hakkında tecrübelerimi ve güncellemeleri sizlerle paylaşıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öne Çıkanlar

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

Design Brief Nedir? Nasıl Yazılır?

0
Design Brief, yakın bir zamanda üzerinde çalışacağınız bir projenin hedeflerini, neleri kapsadığını ve stratejisini temel alarak, projenizin bir nevi iskeletini oluşturan bir rehberdir. Bir...